Zavrieť

Porady

voda zo susedovej strechy

Zdravim Vas!

Jedna moja dobra znama ma prosila o radu, co ma robit, ked im steka dazdova voda zo susedovej strechy rovno na ich dom a uz je to v takom stadiu, ze im ta voda presiaka cez murivo a oduva sa im omietka. Skusali to riesit peknym slovom, ale to zjavne nestaci. Poradte prosim, ako ma postupovat dalej.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    marian porada Pozri príspevok
    Zdravim Vas!

    Jedna moja dobra znama ma prosila o radu, co ma robit, ked im steka dazdova voda zo susedovej strechy rovno na ich dom a uz je to v takom stadiu, ze im ta voda presiaka cez murivo a oduva sa im omietka. Skusali to riesit peknym slovom, ale to zjavne nestaci. Poradte prosim, ako ma postupovat dalej.

    Dakujem
    Nech postavia nejakú striešku na ich strane tak, aby tá voda tiekla naspäť na ich stenu domu....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Sused suseda nemôže poškodzovať ani jeho majetok.Sused musí strechu opraviť.Môžete požadovať náhradu škody.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Toto je veľmi nepríjemná situácia. Ak to so susedom nejde po dobrom, treba sa obrátiť na úrady. Nie som právnik, ale svoj majetok si chrániť treba. Kamarátka nebude predsa trpieť pre benevolenciu a lajdáckosť suseda.Ešte dodám, je to z Občianskeho zákonníka.
    Naposledy upravil kero64 : 09.10.09 at 07:54
    ZP.jpg  

    voda zo susedovej strechy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.