Zavrieť

Porady

Spodne pradlo z USA

Ahojte,

pohravam sa stale s myslienkou dovazat spodne pradlo z USA. Jedna sa vacsinou o bavlnene pradlo. Obchod, ktory by ma zasoboval nie je vyrobcom a predava XY znaciek made in USA, China, Juzna Amerika...
Veci ako colne sadzby + DPH a doprava su mi viac-menej jasne, skor ma zaujima, ci potrebujem nejake potvrdenie resp. certifikat k predaju spodneho pradla.
Cim by som teda musel prejst, aby som mohol dat toto pradlo do maloobchodneho predaja?? (preclim a dam do predaja alebo je to daleko zlozitejsie??)

DAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    lover Pozri príspevok
    Ahojte,

    pohravam sa stale s myslienkou dovazat spodne pradlo z USA. Jedna sa vacsinou o bavlnene pradlo. Obchod, ktory by ma zasoboval nie je vyrobcom a predava XY znaciek made in USA, China, Juzna Amerika...
    Veci ako colne sadzby + DPH a doprava su mi viac-menej jasne, skor ma zaujima, ci potrebujem nejake potvrdenie resp. certifikat k predaju spodneho pradla.
    Cim by som teda musel prejst, aby som mohol dat toto pradlo do maloobchodneho predaja?? (preclim a dam do predaja alebo je to daleko zlozitejsie??)

    DAKUJEM!
    Postaci mi tovar nakupit a bez problemov predavat? Alebo... ?

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    lover Pozri príspevok
    Postaci mi tovar nakupit a bez problemov predavat? Alebo... ?
    Ahojte,

    vie niekto "helfnut"?

    DAKUJEM!

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    skus sa obratit na statnu skusobnu v PN (nie som si ista presne nazvom tejto institucie)...

    kedze tovar nema povod v EU, tak potrebujes isto daku certifikaciu... a to nie je ani jednoduche ani lacne...

    tengi je offline (nepripojený) tengi

    šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac tengi
    moj osobny nazor je, ze ziaden certifikat nie je potrebny... viem ze ked som ja chcel doviezt jeden vitamin a byt hlavny distributor, tak som potreboval certifikat.

    Ak je potrebny certifikat, tak neviem ktory organ to kontroluje, pretoze statu ide hlavne o DPH

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    tengi Pozri príspevok
    moj osobny nazor je, ze ziaden certifikat nie je potrebny... viem ze ked som ja chcel doviezt jeden vitamin a byt hlavny distributor, tak som potreboval certifikat.

    Ak je potrebny certifikat, tak neviem ktory organ to kontroluje, pretoze statu ide hlavne o DPH
    Niekde som zachytil, ze je nutne mat certifikat, najma co sa spodneho pradla tyka. Zaujima ma, ci je nieco take nutne a v akom rozsahu, kedze skoro kazdy kus spodneho pradla je od ineho vyrobcu. To by pre mna znamenalo dat kazdy kus pradla certifikovat... To by skutocne stalo vela casu a penazi, cim by moj zamer stratil zmysel...

    DAKUJEM!

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    andreaS Pozri príspevok
    skus sa obratit na statnu skusobnu v PN (nie som si ista presne nazvom tejto institucie)...

    kedze tovar nema povod v EU, tak potrebujes isto daku certifikaciu... a to nie je ani jednoduche ani lacne...
    AndeaS: Inak, skoro som zabudol, DAKUJEM...

    Ma s tym niekto aj osobnu skusenost? Rad by som vedel, ci by som musel kazdy jeden vyrobok dat testovat alebo ako je to v skutocnosti... Dat testovat kazdy kus spodneho pradla - boxerky, nohavicky... by ma asi vyslo neskutocne draho a tym by moja idea stroskotala...

    DAKUJEM!

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    lover Pozri príspevok
    AndeaS: Inak, skoro som zabudol, DAKUJEM...

    Ma s tym niekto aj osobnu skusenost? Rad by som vedel, ci by som musel kazdy jeden vyrobok dat testovat alebo ako je to v skutocnosti... Dat testovat kazdy kus spodneho pradla - boxerky, nohavicky... by ma asi vyslo neskutocne draho a tym by moja idea stroskotala...

    DAKUJEM!
    Ahojte,

    pls, ma s tym niekto osobnu skusenost? Keby som doviezol 1000ks treniek musim dat kazdy kus certifikovat?

    dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

    dorah34
    ahoj, mrzi ma, velmi ti pomoct neviem, ale ak sa do toho pustis, tak by som mala zaujem o spolupracu, tak sa potom ozvi pls. Drzim ti palce, nech sa to podari, napad je to vyborny.

    tengi je offline (nepripojený) tengi

    šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac tengi
    Moja kamoska dovaza z UK mrte veci a dokonca to hned na druhy den predavaju v obchode..

    A dalsi kamos, ale to je ina kapitola kupuje veci z ebay.com a predava na aukro.sk daju sa s tym pekne prachy zarobit... ma dakych 900€ meacne len klikanim

    Ale spat, to bolo off topic, myslim si ze nie je problem zavolat na neaky organ, ktory to ma na starosti...

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    porovnat UK s USA je nemozne z hladiska cla...

    UK je sucast europskej unie a nakup odtial uz nepodlieha clu... a starost s certifikatmi ma ten, kto to do UK doviezol z tretich krajin ako prvy...

    a uprimne povedane, vacsina nakupujucich z ebay a predavajuca u nas na roznych strankach to robi mimo zivnosti... ale dokedy... (netvrdim tym, ze je to pripad tvojho znameho, ale ze to tak vacsinou bohuzial je)

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    Skusil som pisomne kontaktovat ten technicky skusobny ustav v PN, tak som zvedavy...

    Napada ma este jedna vec - myslite, ze kvanta spodneho pradla a pyzam, ktore nam ponukaju na trhoviskach a vsetko "made in China vyrobky" maju vsetky certifikaty?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    lover Pozri príspevok
    Napada ma este jedna vec - myslite, ze kvanta spodneho pradla a pyzam, ktore nam ponukaju na trhoviskach a vsetko "made in China vyrobky" maju vsetky certifikaty?
    Jasne že majú číňania dajú absolútne každý certifikát na čokoľvek a vyhlásenie o čomkoľvek

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    Dáša_ Pozri príspevok
    Jasne že majú číňania dajú absolútne každý certifikát na čokoľvek a vyhlásenie o čomkoľvek
    Tiez si myslim... Oni maju jeden univerzalny certifikat na vsetko...

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    andreaS Pozri príspevok
    skus sa obratit na statnu skusobnu v PN (nie som si ista presne nazvom tejto institucie)...

    kedze tovar nema povod v EU, tak potrebujes isto daku certifikaciu... a to nie je ani jednoduche ani lacne...
    Len pre info, keby niekto riesil podobnu dilemu ako ja - zo skusobne v PN ma odkazali na VÚTCH-CHEMITEX Žilina... Tak uvidim...

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    lover Pozri príspevok
    Len pre info, keby niekto riesil podobnu dilemu ako ja - zo skusobne v PN ma odkazali na VÚTCH-CHEMITEX Žilina... Tak uvidim...
    Zatial nic... Nenasiel sa tu zatial niekto, kto riesi/riesil podobnu vec?

    xeva je offline (nepripojený) xeva

    xeva
    myslím že by nebolo od veci poinformovať sa na obchodnej inšpekcii, alebo tiež u nejakého výrobcu u nás - neviem či napr. Slovenka BB ešte robí

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    Ahojte,

    ozivujem opatovne tuto temu, pretoze stale dostavam rozporuplne informacie...

    Na VUTCH v Ziline som dostal informaciu, ze je nutne vykonat testovanie zhody na jednom kuse z kazdej farby tovaru, na jednej z kazdeho materialu, kazdej potlace...

    Informacie od isteho majitela eshopu zo SR su, ze na SOI mu potvrdili, ze jedine, co SOI vyzaduje je "vysacka" s info o osetrovani textilu, material...
    Preverujem este SOI osobne, tak som zvedavy na odpoved...

    Taktiez som nasiel predajcu toho isteho spodneho pradla u nasich susedov v Cechach a tam taktiez ziadny certifikat o zhode k pradlu nemaju...

    Nemate niekto osobnu skusenost, pretoze zaujem o dovoz spominaneho artiklu ma stale neopustil a toto ma brzdi a odradza...

    DAKUJEM!!!

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    Este ma napadlo:

    Ak ten isty tovar predava obchodnik z CR vo svojom internetovom obchode uz cca. 3 roky je mozne ho kupit aj cez neho a dalej ho distrubovat a teraz uz bez obav, nakolko sa jedna o tovar, ktory uz bol uvedeny na trh v EU a certifikat o zhode mal zabezpecit jeho distributor v CR???

    DAKUJEM!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.