Zavrieť

Porady

PLASTOVÉ OKNÁ

Dobry!
Ma niekto skusenosti s firmou PAP s.r.o. alebo SLOVSYSTEM? Aku dobru firmu na plastove okna odporucate? Dakujem
Usporiadat
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
O akú lokalitu sa jedná ???
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Angibabuska Angibabuska

Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

Lokalita je Kosice - Terasa , ulica Vystavy
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Angibabuska Pozri príspevok
Lokalita je Kosice - Terasa , ulica Vystavy
Ja Ti odporúčam Slovaktual (frima Ekotech) so sídlom na B. Němcovej (v OC Merkúr). Máme od nich okná my, svokrovci, moji rodičia, moja sestra...a sme spokojní. Majú šikovných a spoľahlivých montérov.

http://www.slovaktual.sk/node/887
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Angibabuska Pozri príspevok
Dobry!
Ma niekto skusenosti s firmou PAP s.r.o. alebo SLOVSYSTEM? Aku dobru firmu na plastove okna odporucate? Dakujem
Firmy sú rôzne, Ty sa zameraj na kvalitu a značku plastového profilu, dovoz z PL a predaj na SK nie je dobrý výber.
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

Lenka1979 Pozri príspevok
Firmy sú rôzne, Ty sa zameraj na kvalitu a značku plastového profilu, dovoz z PL a predaj na SK nie je dobrý výber.
nie vždy je to písaným pravidlom. skús pozreť www.oknoplast.com sú to okná vyrábané v polsku - krakow s dobrou kvalitou. týchto okien by som sa nebál. my ideme tiež do týchto. treba len nájsť dobrého obchodného zástupcu ktorý má kvalifikovaných montážnikov.

Radek
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
radek666 Pozri príspevok
nie vždy je to písaným pravidlom. skús pozreť www.oknoplast.com sú to okná vyrábané v polsku - krakow s dobrou kvalitou. týchto okien by som sa nebál. my ideme tiež do týchto. treba len nájsť dobrého obchodného zástupcu ktorý má kvalifikovaných montážnikov.

Radek
Možno... , každý má svoj názor.
Nie je to len o dobrom obchodnom zástupcovi a kvalifikovaných montážnikoch, predovšetkým by som povedala, že si treba preveriť výrobok ako taký (profil, výstuha v krídle, sklo...)
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

Lenka1979 Pozri príspevok
Možno... , každý má svoj názor.
Nie je to len o dobrom obchodnom zástupcovi a kvalifikovaných montážnikoch, predovšetkým by som povedala, že si treba preveriť výrobok ako taký (profil, výstuha v krídle, sklo...)
ja netvrdím že si netreba preveriť výrobok ja som len napísal že nie všetko z polska je šmejd. a ked si preveríš ten výrobok tak už to potom záleží na tom či ti to dobre namontujú. Kludne nech si dá okná od firmy ktorá vyrába okna na slovensku. ale z vlastnej skúsenosti ti možem povedať že tie okna vyrobené na slovensku bioli na tom kvalitatívne horšie ako tie polské.

Radek
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
radek666 Pozri príspevok
ja netvrdím že si netreba preveriť výrobok ja som len napísal že nie všetko z polska je šmejd. a ked si preveríš ten výrobok tak už to potom záleží na tom či ti to dobre namontujú. Kludne nech si dá okná od firmy ktorá vyrába okna na slovensku. ale z vlastnej skúsenosti ti možem povedať že tie okna vyrobené na slovensku bioli na tom kvalitatívne horšie ako tie polské.

Radek
Ok, Radek, v pohode... ani ja nevrdím to,čo tvrdíš Ty. Ja som tiež nenapísala,že všetko čo je z Poľska je šmejd, len že si treba preveriť výrobok. To je všetko.
Pekný deň prajem.
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

Lenka1979 Pozri príspevok
Ok, Radek, v pohode... ani ja nevrdím to,čo tvrdíš Ty. Ja som tiež nenapísala,že všetko čo je z Poľska je šmejd, len že si treba preveriť výrobok. To je všetko.
Pekný deň prajem.
napísal som to obrazne na margo toho čo si napísala - dovoz z PL a predaj na SK nie je dobrý výber. inak v pohode
0 0
Angibabuska Angibabuska

Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

Lenka1979 Pozri príspevok
Firmy sú rôzne, Ty sa zameraj na kvalitu a značku plastového profilu, dovoz z PL a predaj na SK nie je dobrý výber.
Ani to nie je jedno, ze ako namontuju..
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Angibabuska Pozri príspevok
Ani to nie je jedno, ze ako namontuju..
... nie, nie je to jedno, to som nenapísala, že je to jedno. Napísala som,že sa najprv treba zamerať na výrobok, nikto kto príde do firmy sa neopýta ako prvé " ako montujú vaši montážnici"? , ale sa zaujíma každý ako prvé o výrobok- aspoň u nás to tak funguje...

PS: neviem ako by sa Ti páčilo, keby Ti profil začal po dvoch-troch rokoch žltnúť, nehovoriac o tom, že ak nedajú do krídla dostatočne hrubú výstuž, začne sa Ti vplyvom priameho slnečného žiarenia, resp. silných mrazov kriviť (doslova sa prehne)...
Výber máš široký... konečné rozhodnutie je aj tak na Tebe.... ja sa len snažím poradiť.
0 0
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

Nasa spokojnost s Deceuninck -Zendow...
0 0
Angibabuska Angibabuska

Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

Nevie niekto ci existuje porovnanie profilov?
Dakujem!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Angibabuska Pozri príspevok
Nevie niekto ci existuje porovnanie profilov?
Dakujem!
Čo chcete na tých profiloch porovnávať?Belosť,chemickú a fizkálnu odolnosť,tvar profilu,tepelný prechod .Trochu sa v tom vyznám,ak máte niečo konkrétne tak presne zadajte otázku,poradím.
Prispievatelia predomnou vás asi trochu postrašili,ale môžete si byť istá že profili ktoré žltli ,mäkli,krútilisa alebo mali nejaké iné konštrukčné vady sa už na SK trhu vyskytujú len veľmi zriedka(ak tak len rýchlodovoz z PL alebo podobných krajín).Ak zvolíte osvedčenú firmu ktorá je na SK trhu zaspoň trochu zabehnutá nič vám v tomto smere nehrozí.Najviac chýb a nedostatkov sa vyskytuje v montáži okien ,takže skôr ako ne profil sa sústredte na odbornú montáž.Skôr ako niečo podpíšte radšej trikrát prečítajte a ak niečomu nebudete rozumieť nepodpisujte ,ale spýtajte sa niekoho čo o tom niečo vie( okná sú neni zajac neujdú).Ak chcete špičkovú kvalitu v oblasti profilov tak si nachystajte kopu evri navyše tu ju máte.Volá sa Rehau Geneo

http://www.rehau.sk/podnik/o.nas/fok...em.geneo.shtml
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!

Videl som, že v sortimente majú aj vchodové dvere. Ale nenašiel som, kto ich dodáva, montuje... Vieš poradiť?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.doner.sk/index.php?sekcia=kontakt
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Prispievatelia predomnou vás asi trochu postrašili,

Nepostrašila, je to realita. Možno na západnom a strednom Slovensku sa to vyskytuje menej, ale na východe je to bohužiaľ bežná rutina. A je to všetko dovoz z PL a servis si potom chudáci ľudia,ktorí nič netušia žiadajú urobiť od firiem, ktoré majú certifikované plastové profily a pri každom jednaní s klientom nemajú problém certifikát predložiť (podotýkam, že certifikát kvality je vystavený na meno firmy a značku profilu, ktorý vyrába)... ale ako som písala , výber je na samotnom zákazníkovi...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Ďakujem za link. Zaujímalo by ma, či máš dobré skúsenosti s prípadnými inými značkami - dodávateľmi vchodových dverí (i za menej evri), resp. ako vyriešiť tie vstupné dvere - mám riešiť otvor cca 1500x2800mm. Nechať to celé vyrobiť, alebo zamurovať (čím, ako, zatepliť,...) a nechať iba otvor 1100-2100mm na osadenie dverí. Z hľadiska pracnosti je rýchlejšia určite kompletná dodávka celého otvoru, ale z hľadiska izolačných vlastností a ceny to neviem porovnať...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Izolačne ,podľa toho aký murovací materiál použijete.Ale tepelný odpor dverí je veľmi zhruba asi ako 200 mm plná pálená tehla.Z hľadiska pracnosti +- materiál to vyjde cca rovnako.
http://www.trhrealit.com/modules.php...article&sid=84
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Lenka1979 Pozri príspevok
Prispievatelia predomnou vás asi trochu postrašili,

Nepostrašila, je to realita. Možno na západnom a strednom Slovensku sa to vyskytuje menej, ale na východe je to bohužiaľ bežná rutina. A je to všetko dovoz z PL a servis si potom chudáci ľudia,ktorí nič netušia žiadajú urobiť od firiem, ktoré majú certifikované plastové profily a pri každom jednaní s klientom nemajú problém certifikát predložiť (podotýkam, že certifikát kvality je vystavený na meno firmy a značku profilu, ktorý vyrába)... ale ako som písala , výber je na samotnom zákazníkovi...
Bohužiaľ východ Slovenska vôbec nepoznám.Najdalej som bol v Prešove aj to len na obrátku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať