Zavrieť

Porady

Vypracovávanie daňových priznaní z príjmu

Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať, čo potrebujem na to, aby som mohla vypracovávať a následne faktúrovať vypracovávanie daňových priznaní z príjmov? V živnostenskom zákone som to nejako nikde nenašla.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    Viem, že niekedy na vypracovávanie daňových priznaní bola podmienka vysoká škola, alebo prax, alebo dokonca to mohol robiť len daňový poradca /oficiálne/. To už neplatí?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Môžem vedieť, prečo chceš len "vypracovanie daňových priznaní" ? Z čoho budeš čerpať ?

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    Samozrejme že z účtovníctva. Ide o to, že sme mali poistnú udalosť a poisťovna to odmietla vyplatiť z dôvodu, že nemáme v živnosti "vypracovanie daňových priznaní". A do živnosti sme to pred desiatimi rokmi dať nemohli, lebo sme na to nemali školu ani prax. Tak sa len pýtam, aké podmienky platia teraz.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Fíha, tak čo poisťujú ? Pomer pokút za zlé vedenie účtovníctva a sankcií za chybné DP je podľa mňa stále v prospech daňových priznaní ...
    V zozname voľných živností je iba "vedenie účtovníctva" bez bližšieho popisu, čo táto živnosť zahŕňa. Keby som bola obmedzená iba tým, že budem robiť to čo vyplýva z Postupov ... a Zákona o účtovníctve, tak veľa nezarobím. Klient chce úplný servis ...
    Ak to je zverejniteľné - čo máte dohodnuté s klientom, ak rozsah vašich služieb ?

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    No veď práve, že v zozname živností to je bez bližšieho popisu. Preto by som bola rada, keby sa ozval niekto, kto naozaj faktúruje vypracovanie daňového priznania. My máme v zmluve dohodnuté vedenie JÚ,PÚ, evidenciu DPH, personálnu a mzdovú agendu, podnikateľské poradenstvo, vypracovanie účtovnej závierky. a Vy?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak mám s klientom dohodnutú zvlášť cenu za spracovanie DP, uvádzam to ako samostatnú položku na faktúre. V predmete činnosti mám len klasické vedenie účtovníctva , o DP nič. To je hlúposť - máme mať vymenované v predmete činnosti všetky druhy daní ??? Však nerobíme len daň z príjmov....
    Asi si predvolám zástupcu poisťovne - nech neplatím zbytočne.

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    No po tejto našej skúsenosti to vrelo doporučujem.
    Nikto iný sa k tomuto nevie vyjadriť?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Osobne poznam viacerych uctovnikov a tiez nikto nepocul o zivnosti "vypracovavanie DP" alebo podobne. Suhlasim s vyssie uvedenymi prispevkami, ze vypracovanie DP je sucastou nasej prace.

    Vypracovávanie daňových priznaní z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.