Zavrieť

Porady

Výtok z prsníkov

Dobry den. Uz 5 rokov nekojim a este vytlacim z prsnikov trochu mlieka. Na vysetreni sa zistili hranicne dukty, PRL v norme. Viem, ze je to hormonalna zalezitost. Chcem sa spytat, ci je nutne odstranit tento problem alebo to neriesit a iba sledovat. Za odpoved velmi pekne dakujem. Renata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

    Kika69
    Ja som mala niečo podobné pred 3 rokmi, biely výtok z prsníka, to som už vyše roka nekojila. Po vyšetrení mi lekár odporučil kvapky Mastodynom-homeopatické lieky (dúfam, že si to dobre pamätám), užívala som to viac ako 3 mesiace a prešlo to.

    diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

    diabol4
    Na tvojom mieste by som išla ku svojmu gynekológovi, aby ti predpísal lieky, ktoré úplne zastavia laktáciu. Predsa len to musí byť nepríjemný pocit a bude ťa to obmedzovať.

    intel je offline (nepripojený) intel

    intel
    Mna to neobmedzuje, lebo mlieko nevyteka, ono tam iba je. Nerada by som sa napchavala nejakymi liekmi, ak nemusim. Homeopatiu mozem skusit.

    citycars je offline (nepripojený) citycars

    citycars
    No ja mam s tým horšie skúsenosti, gynekolog mojej kamarátky ju 1,5r napchával liekmi, a nič.Až po návšteve endokrinologa a odbere krvi zistili zvýšený prolektín ale zistiť príčinu?RTG,CT v poriadku, do toho dostala zápal v prsníku-silné antibiot.vyše mesiaca.a až na MR zistili nezhubný micronádor pod hypofýzou, ktrorý na ňu tlačil a tým predukovala hypofýza viac prolaktínu, ale mohol to byť aj iný hormon, u každého pacienta je to idividuálne.Začala brať lieky, silné, nedalo sa to operovať.Po roku jej nádor vstrebal a bola ok, aj otehotnela druhý krát, ale trvalo to nejakých 4,5rokov kým bola ok.Tak neviem prevencia je istejšia, radšej podnikni nejaké kroky.

    intel je offline (nepripojený) intel

    intel
    Dakujem. Na preventivky chodim pravidelne, vsetko je o.k., ani prolaktin nie je zvyseny, takze preto sa nejako nehrniem do "liecby".

    Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

    Jana_clenka
    Ahojte, mám podobný problém a už som 8 rokov po pôrode. Lekári tvrdia, že to môže byť úplne normálne, pokiaľ to nevyteká svojvoľne a nie je iná ako biela alebo číra farba. Takže za dôležité považujem sledovať to a preventívne prehliadky + sono.

    intel je offline (nepripojený) intel

    intel
    Janka, som rada, ze si napisala, aspon viem, ze nie som sama. A suhlasim s Tvojim nazorom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.