Zavrieť

Porady

Vojenska technika

Ahojte, mam na vas jednu otazku. Neviete nam poradit, odkial sa da zohnat vyradena vojenska technika (auta,transport.,tank...) Zaciname jeden biznis a potrebovali by sme takuto techniku Nevedel by nam niekto poradit?

Dik moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepe73Lopez je offline (nepripojený) Pepe73Lopez

    :) pre účely pochopenia mojej prítomnosti na porada.sk - laik, snažiaci sa zorientovať v problematike ...viac Pepe73Lopez
    V prípade, že to chcete zohnať od Ozbrojených síl SR, tak len zo Základne prebytočnej a neupotrebiteľnej techniky v Nemeckej, ale v prípade predaja prebytočného materiálu vojenského charakteru akceptuje Ministerstvo obrany SR len žiadosti od spoločností, ktoré majú oprávnenie na obchodovanie s takýmto druhom materiálu (zoznam majú na svojej stránke). Každopádne na ich stránke sú aj pokyny aj ponuka prebytocneho majetku. A myslím, že aj kontakty.

    Zoznamy prebytočného majetku na ich stránke majú informatívny charakter a sú priebežne aktualizované. Prebytočný majetok je rozdelený do kategórií hnuteľný majetok nevojenský a hnuteľný majetok vojenský.

    Ceny prebytočného majetku, ktoré majú uvedené v tabuľkách sú účtovné ceny, ceny stanovené súdnymi znalcami alebo komisiou v zmysle interných normatívnych aktov MO SR. V zozname sú uvedené jednotkové ceny (za jednu jednotku množstva). Prevod správy a odpredaj prebytočného hnuteľného majetku štátu v správe MO SR realizuje Úrad pre investície a akvizície MO SR (tzv. ÚIA) formou priameho odpredaja, formou ponukových konaní alebo osobitných ponukových konaní. O forme odpredaja rozhoduje UIA v zmysle všeobecne záväzných legislatívno-právnych noriem a interných normatívnych aktov MO SR.

    Vojenský materiál, ktorý nie je voľne obchodovateľný, môže byť odpredaný výhradne záujemcom, ktorí spĺňajú podmienky podľa Zákona č. 179/1998 Z. z. o obchodovaní s vojenským materiálom.

    Pred každým pripravovaným odpredajom sú zverejnené podmienky odpredaja, v ktorých je špecifikované:

    • čo bude predmetom odpredaja
    • akou formou bude prebytočný majetok odpredávaný
    • kedy a kde bude odpredávaný
    • termíny obhliadky
    • ďalšie informácie, potrebné k realizácii odpredaja

    Pepe73Lopez je offline (nepripojený) Pepe73Lopez

    :) pre účely pochopenia mojej prítomnosti na porada.sk - laik, snažiaci sa zorientovať v problematike ...viac Pepe73Lopez
    som junior, nemôžem vkladať linky, čakal som, že "stránka mosr" ako kontakt stačí

    pepe1981 je offline (nepripojený) pepe1981

    pepe1981
    Dakujem velmi pekne za odpoved, urcite mi velmi pomohla. Akurat na tej stranke neviem najst ten spominany zoznam. Nevies mi poradit?
    Inak ak nieco blizsie, tak pepedlhos(at)centrum.sk
    Diik

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pepe73Lopez

    doplním , nedal si kontakty ...

    Ponuka prebytočného majetku
    http://www.mosr.sk/15/ponuka-prebyto...9d9884ab41a9d1

    Doplňujúce informácie k ponukám na odpredaj prebytočného hnuteľného majetku
    http://www.mosr.sk/data/files/541.pdf

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pepe73Lopez Pozri príspevok
    som junior, nemôžem vkladať linky, čakal som, že "stránka mosr" ako kontakt stačí
    Sorry , nevšimol som a ani neuvedomil ....

    Na druhej strane , nie každému by to mohlo byť jasné ....radšej potom daj dopredu to www. ........

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pepe1981 Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne za odpoved, urcite mi velmi pomohla. Akurat na tej stranke neviem najst ten spominany zoznam. Nevies mi poradit?
    Inak ak nieco blizsie, tak pepedlhos(at)centrum.sk
    Diik
    Toto ???

    http://www.mosr.sk/64/ponuka-prebyto...9d9884ab41a9d1

    Inak klikaj na a otváraj jednotlivé zložky :

    Ministerstvo obrany
    Ozbrojené sily SR
    Infoservis
    Poskytovanie informácií
    Legislatíva
    Materiály a dokumenty
    Progr. vyhlásenie vlády
    Obstarávanie majetku
    Predaj majetku
    Nehnuteľný majetok
    Hnuteľný majetok nevojenský
    Hnuteľný majetok vojenský
    Darovanie nepotrebného majetku
    Kariéra
    Archív
    Médiá
    Publikácie
    Kontakty
    Linky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.