Zavrieť

Porady

odpisy automobilu

Dobry den poradaci,
kto mi poradi ako odpisovat auto ( s odpisom DPH) v omege tak, aby sa mi zobrazovali odpisy aj z celkovej sumy? Skusam vsetko mozne, ale akosi sa mi to nedari, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Takúto možnosť SW neobsahuje, pretože nemá opodstatnenie - predpokladám, že "celková suma" je cena s DPH.

    agica2 je offline (nepripojený) agica2

    agica2
    dakujem, a nemohla by som ta poprosit , ak robis v omege, nemohla by si mi presne rozpisat ako mam odpisovat auto.. nakladne, aby to bolo spravne, lebo mi uz viacery povedali svoj nazor, ale akosi mi to neide dobr? dakujem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Hm, o odpisoch Ti môžem napísať román , ide Ti o postup v Omege alebo o samotné odpisovanie ?

    agica2 je offline (nepripojený) agica2

    agica2
    no ja by som radsej v omege, lebo v tomto programe zacinam, tak ak ta mozem poprosit, tak v omege.Ako mam uctovat auto s odpisovanim dph a na aky ucet,dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    agica2 Pozri príspevok
    no ja by som radsej v omege, lebo v tomto programe zacinam, tak ak ta mozem poprosit, tak v omege.Ako mam uctovat auto s odpisovanim dph a na aky ucet,dakujem
    Odpisy účtujeme na 551/08...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    agica2 Pozri príspevok
    no ja by som radsej v omege, lebo v tomto programe zacinam, tak ak ta mozem poprosit, tak v omege.Ako mam uctovat auto s odpisovanim dph a na aky ucet,dakujem
    DPH sa neodpisuje, pri DPH si uplatníš nárok na odpočet dane (pri splnení všetkých podmienok ustanovených v zákone o DPH).
    Vstupná cena pre odpisy je cena bez DPH . Pre účtovné odpisy si najprv musíš stanoviť odpisový plán.
    V Omege využi možnosť Help nájdi si Dlhodobý majetok a najprv si to preštuduj. Potom napíš otázky(ak ešte nejaké budú). Je zbytočné, aby sme Ti tu písali manuál Omegy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.