Zavrieť

Porady

Odvody

Som SZČO, v r. 2004 som si v daňovom priznaní za r. 2003 uplatnila daňovú stratu z predchádzajúceho roku a do výpisu pre Sociálnu poisťovňu som uviedla základ dane po odpočítaní straty, z ktorej som platila odvody. Teraz po 5 rokoch ma Soc.poisťovňa vyzvala, že som mala vo výpise uviesť čiastkový základ dane, ktorý nebol ponížený o stratu a z tej sumy som mala platiť odvody, ktoré automaticky mali byť vyššie. Môže si odo mňa Soc.poisťovňa nárokovať aby som im doplatila tento rozdiel ? Mala som uviesť vo výpise z daň.priznania za rok 2003 čiastkový základ dane alebo základ dane znížený o stratu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Stratu, ktoru uplatnujes v DP, je danova strata, t. j. sluzi len na vycislenie zakladu dane a dane samotnej.

    Nemam pred sebou vypis z DP, ale ak sa pozries na tlacivo, presne hovori, z ktorych riadkov DP mas opisat udaje do vypisu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.