Zavrieť

Porady

Odparovač na radiátor

Poprosím Vás o radu ohľadom odparovača na radiátor. Bývame v rod. dome, ktorý je vykurovaný krbom a máme dosť silno suchý vzduch. Aspoň si myslím, lebo 4ročná dcéra má vždy, keď je v izbách, ktoré sú takto vykurované, akokeby upchatý nos. Ja to tiež niekedy cítim ako vysušenú sliznicu nosa. Snažím sa častejšie vetrať. Čo teda poradíte na zvlhčenie? Myslím, že klasický zvlhčovač nemá veľký význam, nechcem, aby sme dosiahli opak a začalo nám to tu plesnieť. Má zmysel dať nejaké keramické odparovače na radiátor ( aspoň tam kde sa spí a kde sa vlastne vykuruje radiátorom - v noci krbom nekúrime ) alebo je to len imidžová zaležitosť? Vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Taký radiátorový je údajne dobrá liaheň bacilov. Ale nie som na toto tvrdenie odborník

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Davaju sa elektricke zvlhcovace vzduchu, ale tiez si to treba vediet ustrazit, zase aby nevznikli plesne na stenach, netreba to prehanat. Podla velkosti izby su kapacitne rozdielne zvlhcovace.
    http://www.cistysvet.sk/zvlhcovace-vzduchu

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ja mám plechový zvlhčovač na radiátore v spálni už dávno. Keď zacítim suchý vzduch, nalejem tam vodu, skutočne mi to pomôže. Často však stačí poriadne vyvetrať.

    Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

    Peterkrk
    Veľmi dobre poslúži aj izbová fontána, dá sa vyrobiť aj svojpomocne - vyjde to lacnejšie...



    Naposledy upravil Peterkrk : 15.10.09 at 11:35

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Aj mokré uteráky (plienky...) na radiátore. Ja dávam pod mokré veci staré uteráky, aby radiátory nehrdzaveli.

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    ja mám závesné keramické odparovače, je to celkom dobré a aj to dobre vyzerá, len musím dávať pozor na môjho krpca, chodí mi s tým polievať nie len kvety...

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Dom má kombinované kúrenie, krbom a radiátormi, tam kde sú miestnosti vykurované radiátormi, stačí optimálne nastaviť ventily, prípadne hlavice, aby bola v miestnosti optimálna teplota, potom stačí pravidelne vetrať. Krb je ťažšie regulovateľný.

    Ak je dom, bytový vyregulovaný a nastavené optimálne termostatické hlavice, hlavica zabezpečuje optimálnu požadovanú teplotu v miestnosti, stačí pravidelné vetranie.



    Ak je suchý vzduch v miestnosti nepríjemný, nadmernej vlhkosti sa to týka tiež, spôsobuje nepríjemnosti. To platí v rodinnom dome, aj v bytovom dome.

    VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

    VieraHu
    Ja mám na všetkých radiátoroch po celej dĺžke poukladané plastové tácky a dolievam do nich vodu. Oceňujú to najmä kvety, ktoré sú na parapetách. Nesála na ne priamo horúci vzduch ale vlhký.
    Naposledy upravil VieraHu : 15.10.09 at 14:59

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Myslím, že keramickými odparovačmi na radiátoroch sa nič nepokazí a dnes je už pestrý výber (my sme to mali za čias môjho detstva doma).

    Danetta je offline (nepripojený) Danetta

    dôchodkyňa Danetta
    ja som vymyslela odparovač z Jary.Odstrihla som hrdlo, urobila som na jednej strane dierku rozpálenou ihlou na plyne, prevliekla som cez dierku sponku /kancelársku/,ktorú som vytvarovala na S a zavesila som to na radiátor.Vyzerá to pekne ako keramické. Dávam aj dva na jeden radiátor, zatiaľ to funguje. Dajú sa použiť aj iné použité plast.fľaše,napr, z aviváže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.