Zavrieť

Porady

Čo s tujami v črepníkoch v zime?

Poraďte mi prosím Vás, ako prezimovať tuje v črepníkoch.Mám ich na otvorenej terase. Treba črepník nejako obaliť alebo ich nechať tak a iba ich počas zimy zalievať? Takto isto mám aj rododendron.Čo s ním. Má niekto skúsenosť s tým, keď tuje v strede vysychajú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Aj mne v strede vysychaju, ale ja ich mam ako zivy plot. Pytala som sa aj tu na porade, alenikto neporadil. Tak si to vysvetlujem tym,ze bolo suche leto,tak asi z nedostatku vlahy. Dufam,ze sa spamataju, lebo ten zivy plot je krasny a skoro 3m vysoky.

    meggan je offline (nepripojený) meggan

    meggan
    Ja mam v kvetinaci rododendron a krajsie kvitne aj listy ma krajsie ako tie co mam priamo v zemi. Kazdu zimu kvetinac obalim hrubsiou starou dekou, alebo bublinkovou foliou a dam do zavetria. Ked hlasia velky mraz prikrijem aj listy jemnejsiou textiliou. Ked nejde teplota do mrazov musim ho polievat, aby nevyschol. Myslim, ze toto mozes urobit aj z tujkami, akurat vrch by som neprikrivala-su odolnejsie. Nezabudni aj tie polievat, ale iba ked nie je mraz.

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    Ja som po minulé roky ešte pridala a nakopila zeminu ku kmeňu. Vyššiu tuju v kvetináči som obviazala hrubým motúzom do tvaru ihlana. To kvôli ťažkému snehu, aby na jar mala zasa pekný tvar. Treba ich stále polievať ( keď nemrzne ). Na jar prihnojiť hnojivom na dreviny.

    Čo s tujami v črepníkoch v zime?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.