Zavrieť

Porady

Cestovne nahrady_spec.pripad

Dobry den,

neviem ci pisem do spravnej rubriky ale skusim :-) Mame zamestnankynu, ktora prevaznu cast mesiaca travi na sluzobnej ceste v CR. Mame problem s vyuctovanim pracovnych ciest. Napriklad na ake nahrady ma narok v pripade ze miesto prace je Bratislava, ona ale 1.1 odide do Brna kde pracuje - to uz je pre nu zahranicna pracovna cesta az pokial sa nevrati do BA? Potom dajme tomu 6.1 ide na sluzobnu cestu z Brna rano o osmej prekroci SR/SK hranice a ide do Ziliny kde pracuje do cca 17tej a vrati sa znova do Brna. Ma narok na rano 8 hodin nahradu v CZK, potom 11 hodin nahradu za tuzem.prac. cestu a potom 7 hodin zase nahradu za zahr. prac. cestu? teda konkretne 8+7 teda 15 hodin nahrady za zahr. prac cestu - 600CZK + 30CZK vreckove a 11hodin nahradu za tuzemsku cestu teda 5.40 EUR? Dufam, ze som to nenapisala priliz komplikovane a da sa to pochopit. Prosim Vas o radu prip. odkaz na paragraf ktory toto riesi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    petav Pozri príspevok
    Dobry den,

    neviem ci pisem do spravnej rubriky ale skusim :-) Mame zamestnankynu, ktora prevaznu cast mesiaca travi na sluzobnej ceste v CR. Mame problem s vyuctovanim pracovnych ciest. Napriklad na ake nahrady ma narok v pripade ze miesto prace je Bratislava, ona ale 1.1 odide do Brna kde pracuje - to uz je pre nu zahranicna pracovna cesta az pokial sa nevrati do BA? Potom dajme tomu 6.1 ide na sluzobnu cestu z Brna rano o osmej prekroci SR/SK hranice a ide do Ziliny kde pracuje do cca 17tej a vrati sa znova do Brna. Ma narok na rano 8 hodin nahradu v CZK, potom 11 hodin nahradu za tuzem.prac. cestu a potom 7 hodin zase nahradu za zahr. prac. cestu? teda konkretne 8+7 teda 15 hodin nahrady za zahr. prac cestu - 600CZK + 30CZK vreckove a 11hodin nahradu za tuzemsku cestu teda 5.40 EUR? Dufam, ze som to nenapisala priliz komplikovane a da sa to pochopit. Prosim Vas o radu prip. odkaz na paragraf ktory toto riesi.
    Áno, má na to nárok. Rieši to § 16 ods. 1:

    (1) Pri zahraničnej pracovnej ceste patrí zamestnancovi za čas pracovnej cesty na území Slovenskej republiky stravné v eurách v rozsahu a za podmienok ustanovených v § 5; ak zamestnávateľ neumožní zamestnancovi stravovať sa zvyčajným spôsobom, môže uplatniť § 5 ods. 3.


    A § 5 je stravné pri tuzemskej prac. ceste.

    Cestovne nahrady_spec.pripad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.