Zavrieť

Porady

pomyje z kuchyne

Ahojte poradáci, nemôžem nikde nájsť čo s odpadom z kuchyne- pomyje.
mám v prenájme penzionik s reštikou a neviem, čo s tým. či stačí uzatvoriť zmluvu s tetuškou z dedinky, že pomyje bude brať domov prasiatka, či je na to nejaká firma, ktorá to berie/ lebo nikde nemôžem nájsť ani zákon ohľadom tohto/. ak máte podobný prípad, prosím poradte...... vdaka vopred

a ešte ak máte niekto skúsenosti s prevádzkou penzionu, pošlite mi prosím súkromnú správu,,,,,,ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zewa je offline (nepripojený) Zewa

    Zewa
    ahoj. pomyje z takejto prevadzky nemozes oficialne davat ako krmivo pre zvierata ktorych maso bude sluzit pre ludsku spotrebu.. najlepsie je dohodnut sa s miestnou kompostarnou / spracovatelom odpadov a ''dodavat'' pomyje im...

    jumo je offline (nepripojený) jumo

    jumo
    Ja uz som o tom davnejsie rozmyslal ked vidim kolko pomyji sa vyhadzuje z kuchyn. Osobne by som Ti poradil, ak mas tu moznost samozrejme, zacni chovat 2-3 prasata Ty. Zadarmo ich vychovas a potom zjes, alebo predas. Pripadne sa teda dohodni s niekym z dediny, ze mu ich za odvoz darujes. Myslim ze ludia budu radi ze budu moct zadara chovar prasata.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    pomyje mozes "darovat" pre chovatelske stanice, ktore nechovaju pre ludsku spotrebu, teda drobnych farmarov, ktori chovaju zvieratka sami pre seba, ale takisto napriklad zoologicke zahrady...

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Jedná sa o nebezpečný biologický odpad . Nakladanie s nebezpečným odpadom je riešené zákonom, a smernicami ...npr.: vaším HACCP, určite to máte v poriadku.

    SirDiaz je offline (nepripojený) SirDiaz

    SirDiaz
    sara-rebeca Pozri príspevok
    jeeeežiš to by som brala mi chovame prasiatka a nikde pomyje zohnat nevieme
    Zdravim, ja mam restauraciu v Bratislave a potreboval by som niekoho na odvoz pomyji... V klude volajte 0908 202 466... Dakujem Martin
    dakujem pekne ale byvame od bratislavy cca 600km.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.