Zavrieť

Porady

príspevok na podnikanie - pozastavena živnosť

Dobrý deň,

prosím vás viete mi povedať či je možné získať príspevok na podnikanie v prípade že mám pozastavenú živnosť - na www stranke som našla vlastne že je takáto možnosť, ale nepíšu tam že ako dlho musí byť živnosť pozastavená. či to stačí na to obdobie 3 mesiacov dokedy je potrebné byť na evidovaný na úrade práce dakujem jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jana slivova Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím vás viete mi povedať či je možné získať príspevok na podnikanie v prípade že mám pozastavenú živnosť - na www stranke som našla vlastne že je takáto možnosť, ale nepíšu tam že ako dlho musí byť živnosť pozastavená. či to stačí na to obdobie 3 mesiacov dokedy je potrebné byť na evidovaný na úrade práce dakujem jana
    nárok na príspevok na samostatne zárobkovú činnosť máš v prípade, ak budeš evidovaná na ÚP viac ako tri mesiace, absolvuješ školenie podnikatelského minima a obhájiš pred komisiou podnikatelský plán.
    Ak si už mala dotáciu niekedy poskytnutú (uveď kedy), od marca t.r. sú sprísnené podmienky na poskytnutie ďalšej.
    ďakujem, takže to znamená že pozastavím živnosť idem na 3 mesiace na UP, požiadam o dotáciu a pokračujem v živnosti?....ako prva otazka je ze fakt je toto v nasej republike mozné?....dalsie otázky asi nemám :-) dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jana slivova Pozri príspevok
    ďakujem, takže to znamená že pozastavím živnosť idem na 3 mesiace na UP, požiadam o dotáciu a pokračujem v živnosti?....ako prva otazka je ze fakt je toto v nasej republike mozné?....dalsie otázky asi nemám :-) dakujem
    mala si už dotáciu predtým ?

    Len ešte na doplnenie : Dotáciu sa ti nepodarí vybaviť za 3 mesiace. Ak neobnovíš podnikanie do termínu na podanie DP, musíš upraviť základ dane o nespotrebované zásoby a neuhradené pohladávky. Teda nie je to také jednoduché ako sa ti zdá.

    Od r.2009 sú sprísnené podmienky na poskytnutie dotácie na SZČO - ďalšiu je možné poskytnúť až po 5 rokoch od tej predchádzajúcej.
    ..nie nemala som ešte žiadnu dotáciu
    v podstate som teraz po materskej ale počas celej materskej som nemala pozastavenú živnosť aj ked príjem zo živnosti som nemala mala som len rodičovský príspevok od začiatku....

    príspevok na podnikanie - pozastavena živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.