Zavrieť

Porady

zaokruhlovanie ZI v sro

Prosim o radu. Zastupujem na zakl. gener. plnomoc. konatela sro. Uspesne som dala zmenit ZI firmy z Sk na EUR najjednoduchsou metodou - vyjadrenim "suhlasu". Teraz vsak na vypise "trci" 6 desatinnych miest. Existuje nejaky dovod ( napr, z hlad. vedenia uctovnictva) preco by som mala ZI zaokruhlit napr. na dve desat. miesta ci na cele EURa ? Je s tym spojenej kopu administrativy a este aj poplatok - ak nie su k tomu nejake naliehave dovody, rada by som to odlozila na neurcito - na dobu , ked bude nutne vykonat nejaku dalsiu zmenu a urobit to potom naraz. Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Podľa mňa treba potom v poznámkach k účtovnej závierke napísať každý rok ten rozdiel (účtovné softwary zaokrúhľujú na 2 desatinné miesta a preto treba ten rozdiel napísať, lebo v obchodnom registri je iné ZI)
    Premena imania nie je spoplatnená do konca roka 2009.
    Potom sa spoplatňuje sumou 66 €. Žiadnu zmenu ale nemôže firma spraviť v registri, ak nemá túto premenu spravenú.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    PlaDis Pozri príspevok
    Prosim o radu. Zastupujem na zakl. gener. plnomoc. konatela sro. Uspesne som dala zmenit ZI firmy z Sk na EUR najjednoduchsou metodou - vyjadrenim "suhlasu". Teraz vsak na vypise "trci" 6 desatinnych miest. Existuje nejaky dovod ( napr, z hlad. vedenia uctovnictva) preco by som mala ZI zaokruhlit napr. na dve desat. miesta ci na cele EURa ? Je s tym spojenej kopu administrativy a este aj poplatok - ak nie su k tomu nejake naliehave dovody, rada by som to odlozila na neurcito - na dobu , ked bude nutne vykonat nejaku dalsiu zmenu a urobit to potom naraz. Dakujem za odpovede
    Bolo by potrebné v budúcnosti urobiť zvýšenie ZI tak, aby ste sa úplne zbavili desatinných miest.

    PlaDis je offline (nepripojený) PlaDis

    obycajny clovek PlaDis
    Dakujem za odpoved. Nazdavam sa, ze ak uz som raz na premenu ZI z Sk na € v tomto roku vyuzila najjednoduchsiu metodu " vyjadrenie suhlasu", dalsia premena - teda zaokruhlenie ZI - uz by bola spoplatnena. Alebo tomu rozumiem zle ? Mozem urobit v tomto roku bez poplatku dve po sebe iduce premeny ? Prvu - suhlas s premenou a druhu - zaokruhlenie ZI ?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    PlaDis Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved. Nazdavam sa, ze ak uz som raz na premenu ZI z Sk na € v tomto roku vyuzila najjednoduchsiu metodu " vyjadrenie suhlasu", dalsia premena - teda zaokruhlenie ZI - uz by bola spoplatnena. Alebo tomu rozumiem zle ? Mozem urobit v tomto roku bez poplatku dve po sebe iduce premeny ? Prvu - suhlas s premenou a druhu - zaokruhlenie ZI ?
    Pri konverzii bola ako povinne určená metóda zdola nahor. Ak by si pre zaokrúhľovanie použila metódu - zaokrúhľovanie nahor - ZI aj vklady spoločníkov môžu byť aj celé číslo.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    PlaDis Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved. Nazdavam sa, ze ak uz som raz na premenu ZI z Sk na € v tomto roku vyuzila najjednoduchsiu metodu " vyjadrenie suhlasu", dalsia premena - teda zaokruhlenie ZI - uz by bola spoplatnena. Alebo tomu rozumiem zle ? Mozem urobit v tomto roku bez poplatku dve po sebe iduce premeny ? Prvu - suhlas s premenou a druhu - zaokruhlenie ZI ?
    Rozumieš tomu zle = nerozumieš tomu. Ak si už podala súhlas s automatickým prepočtom, povinnosť danú zákonom si splnila a máš ZI zapísané so 6-timi desatinnými miestami. Ak sa chcaš v budúcnosti "zbaviť" desatinných miest v ZI, nezostáva ti nič iné, iba ZI zvýšiť. Nie je možné podať najprv súhlas s automatickým prepočtom a potom si uvedomiť, že mi tie desatinné miesta nevyhovujú a opätovne podať nespoplatnený návrh na premenu.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    grammatika Pozri príspevok
    Podľa mňa treba potom v poznámkach k účtovnej závierke napísať každý rok ten rozdiel (účtovné softwary zaokrúhľujú na 2 desatinné miesta a preto treba ten rozdiel napísať, lebo v obchodnom registri je iné ZI)
    Premena imania nie je spoplatnená do konca roka 2009.
    Potom sa spoplatňuje sumou 66 €. Žiadnu zmenu ale nemôže firma spraviť v registri, ak nemá túto premenu spravenú.
    Ani ja v tom asi nemám jasno. Keď dali klienti na OR súhlas, tak majú ZI zapísané na 6 desatinných miest. Ak budú chcieť v budúcnosti urobiť ďalšiu zmenu v OR, (napr. zmena konateľa, alebo im pribudne predmet podnikania), tak im ju urobia, ale so ZI sa už nebude hýbať. Zostane zapísané na 6 desatinných miest až dovtedy, kým sa klienti nerozhodnú zmeniť to, navýšením ZI. Alebo sa mýlim? Vopred ďakujem za každú reakciu.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Anja111 Pozri príspevok
    Ani ja v tom asi nemám jasno. Keď dali klienti na OR súhlas, tak majú ZI zapísané na 6 desatinných miest. Ak budú chcieť v budúcnosti urobiť ďalšiu zmenu v OR, (napr. zmena konateľa, alebo im pribudne predmet podnikania), tak im ju urobia, ale so ZI sa už nebude hýbať. Zostane zapísané na 6 desatinných miest až dovtedy, kým sa klienti nerozhodnú zmeniť to, navýšením ZI. Alebo sa mýlim? Vopred ďakujem za každú reakciu.
    ako hovoríš - tak píšeš = máš to správne pochopené

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zalobaba Pozri príspevok
    ako hovoríš - tak píšeš = máš to správne pochopené
    Ďakujem. Ukľudnila si ma...

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    Anja111 Pozri príspevok
    Ďakujem. Ukľudnila si ma...
    tak ja Ta trosku zneistim
    Co si napisal je spravne, no ak budes chciet rozdelit vklad pri jeho prevode, ktory bol prepocitany na 6 dedatinnych miest, tak Ti to zamietnu, lebo max. je dovolene mat 6 desatinnych miest, viac to urcite nepojde...takze sa nevyhnes navysovaniu ZI...

    zaokruhlovanie ZI v sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.