Zavrieť

Porady

Dávka v nezamestnanosti

Na úrade práce som evidovaná od 01.10.2009. Od 01.02.2004 do 31.9.2009 som bola zamestnaná.Od 03.8.2008 do 25.8.2008 som bola PN.
Od 3.8.09 do 12.8.09 mi bola vyplatená náhrada príjmu a od 13.8.09 do 25.8.09 nemocenské.
Zaujima ma, či do potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti sa počítajú aj kalendárne dni náhrady príjmu čo platí zamestnávateľ, alebo len kalendárne dni poberania nemocenskej dávky.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    § 108 Zák. o soc.poistení
    2)Z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti podľa § 140
    ---
    Takže celá doba dočasnej PN sa vylučuje (od 1. dňa PN-ky)

    ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

    ivetakli
    Ahojte, prosím Vás poraďte mi či je v poriadku, keď: syn je od 1.9.2009 evidovaný na ÚP, od 7.9.2009 je na PN v ochrannej dobe, podpora mu prišla len za 5 dní, nemalo to byť 6 dní? vďaka

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ivetakli Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás poraďte mi či je v poriadku, keď: syn je od 1.9.2009 evidovaný na ÚP, od 7.9.2009 je na PN v ochrannej dobe, podpora mu prišla len za 5 dní, nemalo to byť 6 dní? vďaka
    Tvoj syn nemôže byť prihlásený na UP od 1.9. nakoľko bol sviatok, šiel na UP až 2.9. kde ho zaevidovali a tým pádom od 2.9. do 6.9. je 5 dní.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Xanti Pozri príspevok
    Tvoj syn nemôže byť prihlásený na UP od 1.9. nakoľko bol sviatok, šiel na UP až 2.9. kde ho zaevidovali a tým pádom od 2.9. do 6.9. je 5 dní.
    Ak sa zaeviduje do 7 dní, evidujú ho spätne od 1. dňa

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ivetakli Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás poraďte mi či je v poriadku, keď: syn je od 1.9.2009 evidovaný na ÚP, od 7.9.2009 je na PN v ochrannej dobe, podpora mu prišla len za 5 dní, nemalo to byť 6 dní? vďaka
    V rozhodnutí z UP má obdobie, odkedy je evidovaný uchádzač o zamestnanie a za aké obdobie mu bola dávka vyplatená. Aké dátumy tam má uvedené?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak sa zaeviduje do 7 dní, evidujú ho spätne od 1. dňa
    Ano ale dávku mu možno vyplácajú od toho 2heho kedy bol v skutočnosti na UP. Spätne je jasne, kvôli ZP .

    ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

    ivetakli
    k 30.8. mal výpoveď, do 7 dní sa zaevidoval na UP, na rozhodnutí má uvedené, že spĺňa podmienky nároku na dávku v nezam. od 1.9.2009, takže mi vychádza že mal mať podporu za 6 dní.

    Dávka v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.