Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolená - nárok cizinců na důchodové pojištění státu

Dobrý den,
jsem Češka, žijící na Slovensku, momentálně na rodičovské dovolené. Už v septembri 2008 jsem si v Sociální pojišťovně podávala Registrační list fyzické osoby na důchodové pojištění, byl přijat bez problémů. Nyní, po více než roce jsem šla na pobočku Sociální pojišťovny kvůli nějakým informacím a pracovnice mě vyloženě odbyla s tím, že u nich určitě nejsem v evidenci, protože jako cizinka nemám od slovenského státu na žádně pojištění nárok. Zůstala jsem překvapaná, na můj nátlak paní zapátrala v počítači a přece jen mě tam našla. Po telefonátu s kolegyní mi však sdělila, že se to celé bude muset anulovat...Tak ted nevím, na čem jsem a na co mám či nemám nárok. Můžete mi prosím poradit jak to ve skutečnosti je? Přijde mi zvláštní, že v rámci Evropské Unie není takováto věc nijak opatřená. Roky jsem na Slovensku pracovala, platila daně, pojištění...a teď zničeho nic a vlastně úplnou náhodou zjišťuji, že si mi doba rodičovské dovolené nezapočítává do důchodu...
Předem děkuji za odpovědi a těším se na vás názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Rodičovská dovolená - nárok cizinců na důchodové pojištění státu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.