Zavrieť

Porady

Aky DVD rekorder?

Zdravim. Chcem kupit novy rekorder (LG RHT497H) , ale neviem ci bude prehravat filmy v kodeku Xvid. V jednej specializovanej predajmi mi povedali, ze Xvid a MPEG4 je v podstate to iste a ze to prehraje. Lenze na nijakej stranke som nenasiel popis, ktory by to potvrdzoval. Vsade sa spomina iba DivX. Mam vyhliadnuty este jeden model (LG RH188 mala by to byt nizsia trieda co mi pride cudne) a ten uz ma v parametroch vsetky formaty (DivX, Xvid a MPEG4). Veci ako USB vstup, HDMI atd velmi neriesim. Nema niekto skusenosti s danymi rekordermi? Postaci mi aj vas nazor na dany problem. Dakujem.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Najlepšie je, že XviD, DivX i mpeg4 sú skoro jedno a to isté.
http://sk.wikipedia.org/wiki/MPEG-4
Podľa môjho názoru (nezaručený!): ak prehrá XviD, tak prehrá aj MPEG4 aj DivX.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Venom17 Venom17

Venom17 je offline (nepripojený) Venom17

suhlasim s tebou. skor som chcel vediet ci ten prvy model vie Xvid prehrat. Niekde som nasiel ze dokaze nahravat v MPEG4.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Xvid by mal byť Video formát vytvorený číňanmy ako konkurencia divixu ,obe sú menej kvalitné ale zaberú málo miesta v pamäti.Boli časy ked´sa napaľovalo 5 filmov na Jedno DVD v týchto formátoch aby sa ušetrilo miesto na drahých diskoch.Myslím že by si sa radšej mohol pozrieť po satelitnom prijímači s PVR (alebo combu DVB-S+DVB-T)ktorí bude asi v tej cene čo stojí DVD recorder (ak chceš HD ,SD stoja o dosť menej a väčšinou nepodporujú divix a xvid)+kúpiť k nemu externý HDD a filmy v divix ,xvid a DVD TS cez PC vložiť na HDD.Ak si plaťíš káblovku tak je to aj investýcia s návratnosťou a HDD určite využiješ aj v PC.Nahrávať môžeš aj na USB kľúč.Ja to mám SD +HDD 500gb ,nahrávam v formáte TS,je to MPEG2 .
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

misoft Pozri príspevok
Najlepšie je, že XviD, DivX i mpeg4 sú skoro jedno a to isté.
http://sk.wikipedia.org/wiki/MPEG-4
Podľa môjho názoru (nezaručený!): ak prehrá XviD, tak prehrá aj MPEG4 aj DivX.
Aj keď nie som odborník v danej oblasti, nemôžem súhlasiť. Mám DVD recorder s HDD PHILIPS a aj keď prehrá formát DivX, MPEG4 neprehrá. Podporuje iba formát MPEG1-2. Asi v tom predsa len rozdiely budú.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

MPEG4 je kompresný formát pre Vysoké rozlíšenie (HD).
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Venom17 Pozri príspevok
Zdravim. Chcem kupit novy rekorder (LG RHT497H) , ale neviem ci bude prehravat filmy v kodeku Xvid. V jednej specializovanej predajmi mi povedali, ze Xvid a MPEG4 je v podstate to iste a ze to prehraje. Lenze na nijakej stranke som nenasiel popis, ktory by to potvrdzoval. Vsade sa spomina iba DivX. Mam vyhliadnuty este jeden model (LG RH188 mala by to byt nizsia trieda co mi pride cudne) a ten uz ma v parametroch vsetky formaty (DivX, Xvid a MPEG4). Veci ako USB vstup, HDMI atd velmi neriesim. Nema niekto skusenosti s danymi rekordermi? Postaci mi aj vas nazor na dany problem. Dakujem.

Nemyslím, že je potrebné kupovať superuniverzálny DVD prehrávač, ktorý prehrá všetky formáty. Stačí, ak ti prehrá XviD a DivX. Ak si stiahneš film, ktorý bude v inom formáte, nie je problém v PC to skonvertovať na DivX behom niekoľkých desiatok minút (v závislosti od výkonu procesora).

Spočiatku som aj ja napaľoval na DVD a prehrával na DVD prehrávači. Ale je to jednoduchšie spojiť TV priamo s grafickou kartou PC, ak máš TV-OUT a prehrať to rovno z PC na telke. Stačí na to pár správnych káblov.Navyše DVD prehrávače mávajú problémy s titulkami DivXových filmov, napr. mne nepodporuje niektorú diakritiku a písmo je tak krpaté, že ho z druhej strany izby neviem prečítať a bohužiaľ veľkosť písma sa nedá zväčšiť.

V PC si viem nastaviť nielen veľkosť titulkov, ale aj ich farbu a umiestnenie.
0 0
dorah34 dorah34

dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

vobec ti nemusi pripadat cudne, ze nizsi model podporuje viac formatov. mnohe renomovane firmy v zaujme "boja proti piratstvu" nepodporuju, hlavne u drahsich modelov, formaty, v ktorych piratske nahravky byvaju - uplne bezne aj dnes najdes najnovsie modely, ktore nepodporuju ani DivX ani MPEG4...zato nizsie modely alebo menej renomovane znacky - tam je to uz automatika.
1 0
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

dorah34 Pozri príspevok
vobec ti nemusi pripadat cudne, ze nizsi model podporuje viac formatov. mnohe renomovane firmy v zaujme "boja proti piratstvu" nepodporuju, hlavne u drahsich modelov, formaty, v ktorych piratske nahravky byvaju - uplne bezne aj dnes najdes najnovsie modely, ktore nepodporuju ani DivX ani MPEG4...zato nizsie modely alebo menej renomovane znacky - tam je to uz automatika.
Možno sa moja rada ešte niekomu zíde
Ten starší model je síce vybavený širšou podporou pre prehrávanie, ale určite nemá DVB-T.
To je taká, o dva roky dosť potrebná pomôcka na príjem digitálneho vysielania po zemi (napr.UPC)
Inými slovami, po r.2012 si inak budete musieť dokúpiť ku každému videozariadeniu bez DVB aj set top box. No a teda mať o zopár ovládačov na stole viac, viac spotrebovanej energie, atď.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Problem DVD rekorderov je ten, ze vzdy sa najde niekolko 10tok filmiv, ktore nebude vediet prehrat, aj ked bude cetrifikovany DivX a Xvid. Napro doma mam DVD Yamaha s plnou certifikacou pre tito formaty, ale neprehra mi vsetky filmy v tomto rozliseni.. A nespravim s tym nic, reklamovat sa to neda... Dalej podpora fimrware (FW) takychto vyrobcov (LG, Samsung, Panasonic, Yamaha) je dost slaba, malokedy (ak vobec!) su dostupne aktualizacie FW. Ak planujes pozerat vela filmov v DivX, Xvid, HD rozlisenia a podobne, pozri sa radsej po nejakom multimedialnom centre. Neviem ako je pre teba dolezite mat moznost nahravania z TV, ale prilkladam jeden priklad, z tych lepscich pristrojov s vybornou podporou FW od vyrobcu:
http://www.playondvr.com/en/ - tento vie nahravat z TV. Pozor su 2 varianty, 1. na analogovy a DVB-T tuner, 2. ma 2 digitalne tunery.

Ak ti staci nieco bez moznosti nahravania z TV, tak potom http://www.playonhd.com/en/ - vyber si bud typ s HDD alebo bez vstavaneho HDD (verzia Mini).

Jasne, nema to DVD mechaniku, ale tu si kludne mozes kupit napr nieco dizajnove, ako je napr toto: http://www.obchodny-dom.sk/dvd-prehravac/k32v75/ , alebo sa ti paci.

Na trhu su samozrejme aj multimedialne centra s DVD alebo BR mechanikamy. Ich ceny zacinaju cca od 300 Eur vyssie..
http://www.hdshop.sk/index.php?optio...eid=1&Itemid=1

Je to vela penazi, ale na druhej strane takato masinka ti prehra vsetko, vratene HD videa, ktoreho zacina byt na nete cim dalej tym viac, nehovoriac o moznostiach BD mechanik, ktora sa budu rozmahat coraz viac na ukor DVD. Taktiez sietove moznosti tychto masiniek, mnohe umoznuju pouzitie ako FTP uloziska, pustanie internetovych radii a pod..
Naposledy upravil dalid : 04.04.10 at 09:24
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vedeli by ste mi poradiť, potrebovala by som kúpiť nový DVD prehrávač, starý som predala, lebo nebol na USB kľúč a už ma nebavilo šachovať s DVD-diskami a prepalovať filmy. Lenže teraz asi nenapojím repráky z domáceho kina na žiadny??????? Vybrala som si tento lebo má USB slot, slot na karty a má 5.1. pripojenie na repráky . Vedeli by ste mi poradiť, či je dobrý? http://www.obchodny-dom.sk/dvd-prehr...cierny/z67918/ . Poprípade mi poradiť a odporučiť niečo iné? díky moc
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

sybila3 Pozri príspevok
vedeli by ste mi poradiť, potrebovala by som kúpiť nový DVD prehrávač, starý som predala, lebo nebol na USB kľúč a už ma nebavilo šachovať s DVD-diskami a prepalovať filmy. Lenže teraz asi nenapojím repráky z domáceho kina na žiadny???????
Ak chceš v tomto poradiť, budeš musieť napísať viac, napr. aké konektory majú repráky, či ich chceš napojiť priamo na DVD prehrávač, alebo chceš DVD prehrávač pripojiť k domácemu kinu a potom k tomu pripojiť repráky.

sybila3 Pozri príspevok
Vybrala som si tento lebo má USB slot, slot na karty a má 5.1. pripojenie na repráky . Vedeli by ste mi poradiť, či je dobrý? http://www.obchodny-dom.sk/dvd-prehr...cierny/z67918/ . Poprípade mi poradiť a odporučiť niečo iné? díky moc
Tento prehrávač, zdá sa, nemá vlastný zosilňovač na prepduktory, preto zvuk bude asi treba pripojiť cez nejaký zosilňovač (napr. domáceho kina, či receivera).

Čo myslíš tým "dobrý"? To, čo potrebuješ má (USB vstup), prehráva skoro všetky formáty (DivX, XviD a pod.). Špičkový prehrávač to nebude, patrí do spodnej cenovej skupiny, ale pre domáce potreby postačí.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

čo sú konektory? dvd prehrávač z domáceho kina som predala bol to philips a k tomu boli repráky 4 a 1 subhofer alebo ako sa to píše a ešte niečo. No a teraz by som potrebovala kúpiť nový dvd prehrávač ale asi tie koncovky z reprákov mi nebudú pasovať.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

sybila3 Pozri príspevok
čo sú konektory? dvd prehrávač z domáceho kina som predala bol to philips a k tomu boli repráky 4 a 1 subhofer alebo ako sa to píše a ešte niečo. No a teraz by som potrebovala kúpiť nový dvd prehrávač ale asi tie koncovky z reprákov mi nebudú pasovať.
Ty si predala domáce kino bez reprákov? Teda repráky ti zostali?

Tak potrebuješ DVD prehrávač, ktorý má vlastný zosilňovač. Aké majú tie repráky konektory (koncovky, či prípojky)? Ak to nevieš pomenovať, tak to odfoť.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Daj presný názov toho, čo Ti doma ostalo.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

sybila3:
Toto sú konektory (rôzne druhy)

Je to na koncoch káblov a strkajú sa do "dierok" (zásuviek, tiež aj konektory) na prístroji.
Je možné, že na tvojich reprákoch zostali takéto konektory

A Chobot položil správnu pripomienku - väčšina prístrojov NEMÁ zabudovaný výkonový zosilňovač, aby utiahol repráky.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no to som teda asi urobila somarinu, áno predala som dvd prehrávač z domáceho kina a ostali mi repráky a dve také bedne, zajtra odfotím tie konektory. ale nepodobajú sa ani na jeden, sú také hranaté.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

tak zostali mi takéto konektory:
110004.jpg  
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a zostali mi repráky tieto všetky:http://www.najnakup.sk/Porovnaj_doma...610_91545.html
dajú sa nejako tie konektory napojiť k inému dvd prehrávaču alebo poraďte, dosť súrne ho potrebujem kúpiť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nedajú! Toto sú atypické konektory, ktoré sú určené len pre zostavy domáceho kina. Ešte som nevidel DVD recorder s podobnými konektormi (väčšinou majú typizované konektory pre pripojenie k zdrojom, alebo výstupné na zariadenia). Máloktoré majú konektory pre pripojenie reproduktorov priamo.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  conectors.JPG
Zobrazení: 4
Veľkosť:  25.7 KB

BTW: len mi je trochu divné, že kupec kúpil domáce kino bez reproduktorov. Je to predsa celá zostava, kde sú reproduktory priamo prispôsobené účelu. Takto môže zhánať reproduktory, alebo ak nejaké má, zháňať akurát takéto konektory (ktoré asi ťažko zoženie).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať