Zavrieť

Porady

Problémy v puberte

Dobry vecer, dnes som tu prvýkrát, lebo už neviem, čo mam robit?! Možno mi niekto poradí... Mám dcéru, má 17 rokov a už asi 4 roky sa trápime s pubertou.
Možno sa to niekomu zdá smiešne, ale ked to neprežijete na vlastnej koži tak nesúďte. Skrátim to: po drobných krádežiach, neprimeranom a arogantnom správaní, agresivite voči okoliu, problémoch v skole, následuje záškolactvo, a neschopnost vrátiť sa zo skoly domov, som sa rozhodla, že bude zrejme nutné, aby prerušila skolsku dochádzku, aby ju nevyhodili, navstevuje 2.roč. stred. skoly. Problém je v tom, kam ju umiestniť? Psychologicka ani kolizny opatrovník polepsovnu nedoporučuje, lebo že je tam samá spodina, resocializačné zariadenie napr. v Ludovitovej je vraj len pre narkomanov, alkoholikov a pod. Kam dat dieta, aby ste mu viac neublizili ako pomohli? Aj ona si uvedomuje, že robí somariny, ale nedokáže s tým prestať. Myslím, že vhodne zvolené zariadenie by jej pomohlo nájst samu seba, upratať vo svojom vnútri a uvedomiť si, že je čas byť zodpovednou za svoje činy. Ak máte prosím nejaké inforomácie, ale dobrú radu, dajte mi prosím vediet. Bývame v blízkosti Košíc. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Iba vy ako rodicia jej mozete pomoct, nikto iny. Bude to ale tazke, pretoze ak sa nepodari vybudovat pevne puto s rodicmi do 17 rokov, tak potom je ho uz tazke nadvazovat. Ma na nu ovela vacsi vplyv partia, ako vy. Vselijake ustavy to mozu iba zhorsit.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Ja by som Ti odporučila navštíviť Diagnostické centrum pre deti v Košiciach (Opatovská cesta). Majú tam vynikajúcich psychológov, urobia s dieťaťom potrebné psychologické testy a diagnostiku a navrhnú potrebnú terapiu.
    http://www.dc-dic-ke.sk/

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    BibaM Pozri príspevok
    Dobry vecer, dnes som tu prvýkrát, lebo už neviem, čo mam robit?! Možno mi niekto poradí... Mám dcéru, má 17 rokov a už asi 4 roky sa trápime s pubertou.
    Možno sa to niekomu zdá smiešne, ale ked to neprežijete na vlastnej koži tak nesúďte. Skrátim to: po drobných krádežiach, neprimeranom a arogantnom správaní, agresivite voči okoliu, problémoch v skole, následuje záškolactvo, a neschopnost vrátiť sa zo skoly domov, som sa rozhodla, že bude zrejme nutné, aby prerušila skolsku dochádzku, aby ju nevyhodili, navstevuje 2.roč. stred. skoly. Problém je v tom, kam ju umiestniť? Psychologicka ani kolizny opatrovník polepsovnu nedoporučuje, lebo že je tam samá spodina, resocializačné zariadenie napr. v Ludovitovej je vraj len pre narkomanov, alkoholikov a pod. Kam dat dieta, aby ste mu viac neublizili ako pomohli? Aj ona si uvedomuje, že robí somariny, ale nedokáže s tým prestať. Myslím, že vhodne zvolené zariadenie by jej pomohlo nájst samu seba, upratať vo svojom vnútri a uvedomiť si, že je čas byť zodpovednou za svoje činy. Ak máte prosím nejaké inforomácie, ale dobrú radu, dajte mi prosím vediet. Bývame v blízkosti Košíc. Dakujem.
    Ja keď som bol puberťák,tiež som nebol žiadne neviniatko,ale nejako som z toho vyrástol,aj keď to niekedy nieje vidno...
    Takže tiež si myslím ako miso,že by si mala ty ako mama zauradovať, porozprávať sa, chodievajte niekam na výlety a pod. a nech sa vyhýba tej partii s ktorou robí tieto hlúposti a myslím,že to bude OK...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Blankake Pozri príspevok
    Ja by som Ti odporučila navštíviť Diagnostické centrum pre deti v Košiciach (Opatovská cesta). Majú tam vynikajúcich psychológov, urobia s dieťaťom potrebné psychologické testy a diagnostiku a navrhnú potrebnú terapiu.
    http://www.dc-dic-ke.sk/
    Ja ti Blanka veru nevím,hmhm-ja osobne nejako tým všelijakým psychologom a psychiatrom nedoverujem...

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ja ti Blanka veru nevím,hmhm-ja osobne nejako tým všelijakým psychologom a psychiatrom nedoverujem...
    Keby som nemala osobnú skúsenosť, tak to nepíšem. Tiež sme mali problémy so synom (našťastie nie až takéto), a známy mi odporučil toto centrum. Tak sme tam párkrát boli a nebolo to na škodu - pre mňa ako rodiča, aj pre syna.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Blankake Pozri príspevok
    Keby som nemala osobnú skúsenosť, tak to nepíšem. Tiež sme mali problémy so synom (našťastie nie až takéto), a známy mi odporučil toto centrum. Tak sme tam párkrát boli a nebolo to na škodu - pre mňa ako rodiča, aj pre syna.
    Nehádam sa...

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Nehádam sa...
    Veď za vyskúšanie nič nedá. Ja by som v jej situácii tiež skúsila všetko možné. A odborníci poradia aj rodičom, kde robia chybu, ako sa majú správať.

    smutok je offline (nepripojený) smutok

    Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac smutok
    naši susedia mali podobný problém.ich syn ako 15 ročný si kúpil mobil a potom neplatil faktúry,klamal,podvádzal,falšoval ich podpisy...je to rodina,preto poznám ich prípad.keď mal 19 rodičia povedali dosť.dovtedy to tutlali ako mohli.V miestnych novinách uverejnili jeho fotku,aj s tými jeho prípadmi.bolelo ich to,ale odvtedy je pokoj.seká dobrotu.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    smutok Pozri príspevok
    naši susedia mali podobný problém.ich syn ako 15 ročný si kúpil mobil a potom neplatil faktúry,klamal,podvádzal,falšoval ich podpisy...je to rodina,preto poznám ich prípad.keď mal 19 rodičia povedali dosť.dovtedy to tutlali ako mohli.V miestnych novinách uverejnili jeho fotku,aj s tými jeho prípadmi.bolelo ich to,ale odvtedy je pokoj.seká dobrotu.
    Zaujímavé riešenie. ...ale aj tak si myslím, že každý prípad treba zvažovať individuálne (podľa povahy dieťaťa) a snažiť sa zistiť príčiny jeho správania (aj za pomoci psychológov).

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Za každým takým správaním pubertiaka, ako uvádzaš, niečo väzí. My rodičia to neradi priznávame, že môže to byť práve našou vinou. Skús urobiť anylýzu. Má dieťa dosť lásky ? Nemá jej príliš veľa, že ju ňou dusíte ? Ak má súrodenca nemá pocit krivdy, rozličného prístupu k deťom ? Nie ste na ňu príliš prísny ? Neočkávate od nej príliš veľa, čo nemôže splniť ? Chodí na školu, ktorú si vybrala ? Baví ju ? Zober dcéru do prírody, alebo niekde čo je urobí radosť, nerob jej žiadne výčitky, snaž sa zistiť, z čoho pramení jej správanie, aby si mohla urobiť nápravu. Psychológ a psychiater - nie som proti, ale až vtedy, ak som využila všetky možnosti nápravy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.