Zavrieť

Porady

živnosť + TPP odvody

Dobrý deň,

možno tu už odpoveď na moju otázku zodpovedaná bola. Ak áno, prosím presmerujte ma.

Ide o toto: od začiatku r. 2009 mám založenú živnosť a popri tom som zamestnaná v trvalom pracovnom pomere. čo sa týka odvodov do soc. poisťovne, mi je jasné, že začnem platiť až od budúceho roku a to podľa daňového priznania za r. 2009. Do zdravotnej poistovne platím dobrovoľne? Alebo ako je to, keď mi platí zamestnávateľ? Stačí ak to platí on a ja už zo živnosti neodvádzam nič? A čo iné odvody? Treba platiť aj iným úradom?

Pre mnohých je toto určite jednoduché, ale ja som z toho zatiaľ jelen. Viem, že od začiatku roku uplynulo už 10 mesiacov, ale čo sa človek neopýta, to nevie a potom sú dlžoby voči rôznym úradom a z toho mám fakt strach.....

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Do ZP z PP odvádza zamestnávateľ , Ty zo živnosti nemusíš platiť - dorovnáš to v RZZP.
    Iné odvody ako do SP a ZP neodvádzaš .

    tuska80 je offline (nepripojený) tuska80

    tuska80
    OK, vďaka. A ešte jedna otázka: SP mi vyráta na budúci rok odvody podľa hrubého alebo čistého príjmu?

    tuska80 je offline (nepripojený) tuska80

    tuska80
    ďakujem, ešte sa mám čo učiť. inak na stránke szco.sk som našla ako to počítať.

    živnosť + TPP odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.