Zavrieť

Porady

odvodnenie pivnice

Dobrý deň,
kúpili sme starší rodinný dom, kde je jedna časť podpivničená (3m x 4,8 m) a v tej sa nám objavuje voda. Pivnicu sme chceli zrušiť-zasypať, ale obávam sa, aby nam vlhkosť nezachádzala až do obývateľných častí domu. Prosíme o pomoc pri celkovom riešení tejto situácie, chceme dať dom resp. pivnicu odvodniť. Múry nadzemných častí domu sa zatiaľ vlhkosťou neprejavujú. Nehnutelnosť sa nachadzá v Prešovskom okrese, obec Kendice. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Peter Š. Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    kúpili sme starší rodinný dom, kde je jedna časť podpivničená (3m x 4,8 m) a v tej sa nám objavuje voda. Pivnicu sme chceli zrušiť-zasypať, ale obávam sa, aby nam vlhkosť nezachádzala až do obývateľných častí domu. Prosíme o pomoc pri celkovom riešení tejto situácie, chceme dať dom resp. pivnicu odvodniť. Múry nadzemných častí domu sa zatiaľ vlhkosťou neprejavujú. Nehnutelnosť sa nachadzá v Prešovskom okrese, obec Kendice. Ďakujem.
    Na tvojom mieste by som si v prvom rade zistil, ako hlboko je spodná voda. Ak je vyššie, ako podlaha pivnice, tak je to problém. Ak nie, tak treba zistiť, odkiaľ sa tá voda berie.
    Chobot Pozri príspevok
    Na tvojom mieste by som si v prvom rade zistil, ako hlboko je spodná voda. Ak je vyššie, ako podlaha pivnice, tak je to problém. Ak nie, tak treba zistiť, odkiaľ sa tá voda berie.
    Nevedel by si mi prosim poradit nejakých odborníkov, ktorý by to dokázali zistiť a prípadne aj realizovať ?

    dementolog je offline (nepripojený) dementolog

    dementolog
    je mnoho rieseni . ez ohladu na hlbku zemnej vlhosti a vlastne aj jej objem . ide o chemicku bazu , ktora krystalizuje beton a murovaciu zmes . je to pomerne lacna varianta ale je navezna len na liate betonove zaklady . ak je podurovnova cast murovana z tehly odporucam okopat dom a pouzit mopovu foliu kombinovanu z drenaznym systemom ak to dovoluje teren a hlbka kanalizacneho zvodu . v pripade , ze mate kamenne zaklady , odporucam rovnako ako pri tehle mopovu foliu kombinovanu z takzvanym podrezanim domu , aby vlhkost nestupala casom . je celkom mozne , ze najlacnejsim riesenim bude , ze nechate prehlbit septik , aby ste ho mohli pouzit ako trativod

    stavar je offline (nepripojený) stavar

    30 rokov ako hlavný stavbyvedúci v Pozemných stavbách, súdny znalec - stavebníctvo ...viac stavar
    Robil som podobný problém. treba vykonať obhliadku. Okrem nopovej fólie som použil IGLU, drenáže, špeciálnu dvojvrstvovú sanačnú omietku SCHWENK. 0905652705

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.