Zavrieť

Porady

HP ProBoook a inštalacia OS

Ahojte,
nedavno som si kupila novy NB od spolocnosti HP, bol bez operacneho systemu. Chcela som si zatial na neho nainstalovat Linux, pokial nezohnam OM-ko na Windows.
Zatial tam ma hodeny FreeDos. Problem ale nastava v tom, ze vykazuje chybu.
CD-cko s Linuxom vykazuje chybu pri jeho spusteni a aj ked skusim aspon XP instalacku, co mam doma, tak ta tiez vykazuje chybu.

Je mozne, ze by bol problem s nejakymi hardverovymi ovladacmi? Nevie nahodou niekto ako to riesit?

Resp. navod na spustenie Linuxu? Ci si mam z netu stiahnut dajaku novu verziu Linuxu a tu sa tam pokusit hodit? Zrovna mam doma Knopix.

Predom dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MySpace je offline (nepripojený) MySpace

    MySpace
    Zatial, co som pozerala, tak asi neakceptuje DVD-romku, mozno mu chyba na nu ovladac. Neriesila by to nejaka nova verzia Linuxu? Kde najdem nejaku verziu na neho, ktoru napalim na CD-cko a skusim hodit na notebook? Dikes

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Skus stahnut posledny Ubuntu 9.04 napal na CD a skus nabootovat, zatial vyskusaj live (to jest neinstaluje sa) ak sa ti to podari, tak na MS asi zabudnes

    MySpace je offline (nepripojený) MySpace

    MySpace
    Fero11 Pozri príspevok
    Skus stahnut posledny Ubuntu 9.04 napal na CD a skus nabootovat, zatial vyskusaj live (to jest neinstaluje sa) ak sa ti to podari, tak na MS asi zabudnes
    Prave som si ho stiahla, idem ho hodit na DVD-cko. Inak bratranec, co pouziva Linux mi tiez toto tvrdil.
    ... ale obavam sa, ze u mna to tak skoro nebude, bo by sa muselo najprv zmenit skolstvo, pretoze vacsinu, ked nie vsetky produkty - SW vyuzivame od MS, takze na Linuxe ich len z velkou namahou vsetky rozbehnem....skratka paradox skolstva

    (Vo vyssich rocnikoch som mala az jeden predmet, kde sme okrajovo riesili Linux aj to na platforme Windowsu. Ale tiez si myslim, ze Linux je ovela lepsi, teda odost, neporovnatelne...skratka detail. )

    HP ProBoook a inštalacia OS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.