Zavrieť

Porady

Povinnosť viesť devízovú pokladňu ?

Dobrý deň,
potrebujem poradiť, je nutné u SZCO, resp. aj u PO viesť povinnosť devízovú pokladňu ?
Mam klienta ktorý mi v poslednej dobe nosí pokladničné doklady v HUF a CZK. Doklady o nákupe devíz nemá. Prepočítavam to kurzom a vediem iba pokladňu v EUR. Mám povinnosť viesť aj takéto devízové pokladne ? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    A kde ich berie? Ja robím valutovú pokladňu ale mám aj doklady o nákupe.
    V tomto prípade by som asi prepočítavala kurzom a žiadala majiteľa aby v budúcnosti doniesol doklad o nákupe valuty.

    Zuna111 je offline (nepripojený) Zuna111

    Zuna111
    Ahoj,
    tvrdí že on si to len v zmenarni vymení ale doklad nemá a niekde platí eurami a vraj mu vydávajú v HUF alebo v CZK. Neviem vobec čo s tým, nemôžemi ísť na pokladni do mínusu ! Bude stačiť ked mi podpíše nejaké prehlásenie že nie je doklad o nákupe devíz ?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    zauctovala by som do klasickej EUR pokladne aj tento doklad, na prepocet by som pouzila prislusny kurz ECB..

    tiez sa mi dostavaju doklady PLN ale nemam ziadny doklad o nakupe tejto meny, preto to riesim tak ako pisem vyssie

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    alebo este jedna moznost:

    do valutovej pokladne dat vklad podnikatela presne v sume nakupu, zauctovat v tejto valutovej pokladni nakup... vysledok by mal byt nula

    a vklad vratit cez eur pokladnu...

    ale vysledny efekt je rovnaky ako v prispevku vyssie...

    Zuna111 je offline (nepripojený) Zuna111

    Zuna111
    ˇˇdakujem, takto som to robila, len som si chcela potvrdiť správnosť
    lebo nemôžem mu všetko vyhadzovať ako neoprávnené doklady.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Ak môžem poradiť, tak sme to minule riešili takým malým čestným vyhlásením, že predmetný doklad stratil .. ale bola to jednorázovka.

    Povinnosť viesť devízovú pokladňu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.