Zavrieť

Porady

nezaradená fa?

mám ešte jednu otázku - čo v prípade, že som zabudla zaúčtovať tri moje (vyšlé) faktúry. faktúry boli vystavené v apríli. som kvartálnym platiteľom dph, tj. za 2. kvartál som už podala DP. ale až teraz som si všimla, že tie tri fa som nezaúčtovala. moji odberatelia si uplatnili z týchto fa dph. bol by to problém, keby som ich nechala nezaúčtované? ďakujem.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A účtuješ v JU, či PU?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ing.erika
mám ešte jednu otázku - čo v prípade, že som zabudla zaúčtovať tri moje (vyšlé) faktúry. faktúry boli vystavené v apríli. som kvartálnym platiteľom dph, tj. za 2. kvartál som už podala DP. ale až teraz som si všimla, že tie tri fa som nezaúčtovala. moji odberatelia si uplatnili z týchto fa dph. bol by to problém, keby som ich nechala nezaúčtované? ďakujem.
Pokiaľ ich nemáš zaučtované , tak ich možeš dodatočne zaúčtovať . Pokiaľ si podala DP DPH za 2.kv. a tieto fa tam neboli zahrnuté , tak doporučujem podať opravné DP DPH a doplatiť DPH-čku z týchto faktúr .

Ak by si ich nechala nezaúčtované , tak to by bol problém , lebo by sa Ti nedostali do príjmov a tým aj do daňového základu . Je to z pohľadu JÚ .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ing.erika
mám ešte jednu otázku - čo v prípade, že som zabudla zaúčtovať tri moje (vyšlé) faktúry. faktúry boli vystavené v apríli. som kvartálnym platiteľom dph, tj. za 2. kvartál som už podala DP. ale až teraz som si všimla, že tie tri fa som nezaúčtovala. moji odberatelia si uplatnili z týchto fa dph. bol by to problém, keby som ich nechala nezaúčtované? ďakujem.
Bol a obrovský. Neviem ale nechýbajú nikomu výnosy z týchto faktúr?,DPH si môže odberateľ odpočítať iba vtedy, ak túto DPH zaplatil dodávateľ. Aj daňové priznanie k dani z príjmu by bolo nesprávne-teda bola by nesprávne odvedená daň DU-ak by prišla kontrola-pokuta,penále!!!

MMl
0 0
MarianaSalko MarianaSalko

MarianaSalko je offline (nepripojený) MarianaSalko

v kazdom pripade tie fa zauctuj a podaj dodatocne dan.priznanie za 2Q a doplat DPH. Co najskor, nech i nenarasta penale...
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Jenoznacne ich zauctuj kedy boli vystavene a podaj dodatocne DP k DPH. Ale rýchlo,
pokuty sú velke. A doplat DPH ak si nemala odpocet. A je jedno ci je to uctovnictvo jednoduche alebo podvojne.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Tweety
Bol a obrovský. Neviem ale nechýbajú nikomu výnosy z týchto faktúr?,DPH si môže odberateľ odpočítať iba vtedy, ak túto DPH zaplatil dodávateľ. Aj daňové priznanie k dani z príjmu by bolo nesprávne-teda bola by nesprávne odvedená daň DU-ak by prišla kontrola-pokuta,penále!!!

MMl
.....DPH si platiteľ môže odpočítať ak má faktúru..... (fa už nemusí byť zaplatená).
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Doporučujem zaúčtovať čo najskôr a podať aj dodatočné priznanie k DPH. Pozri si ešte § 35 zákona č. 511/2005 Z.z. v z.n.p., sa teraz veľmi výrazne zmenil. Tam sa dočítaš o včetkcýh sankciách, ktoré ti z dod. priznania a zaplatenia vyplynú.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

liba2
.....DPH si platiteľ môže odpočítať ak má faktúru..... (fa už nemusí byť zaplatená).
súhlasím s tým, ale v konečnom dôsledku, ak si niekto uplatní DPH na základe fa od dodávateľa a túto DPH dodávateľ DU nezaplatil, tak je s tým veľký problém. V tom prípade DU vyplatil DPH, ktorú nemal zaplatenú!!!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety
súhlasím s tým, ale v konečnom dôsledku, ak si niekto uplatní DPH na základe fa od dodávateľa a túto DPH dodávateľ DU nezaplatil, tak je s tým veľký problém. V tom prípade DU vyplatil DPH, ktorú nemal zaplatenú!!!
Aký problém , já mám dodavateľskú faktúru , ktorú si zákonne dám do odpočtu DPH a nezodpovedám za dodávateľa či on tú DPH odviedol štátu.
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

Dada
A účtuješ v JU, či PU?
účtujem v JÚ.
0 0
MarianaSalko MarianaSalko

MarianaSalko je offline (nepripojený) MarianaSalko

toto nie je v nasich silach ustrazit- ustrazit dodavatelov aby si plnili svoje zavazky voci DU a odvadzali DPH nacas a v plnej vyske. Od toho su tu kontroly....
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

ďakujem všetkým za odpovede. faktúry musím čím skôr zaúčtovať a podať predsa len opravné DP.
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

babenko1
Doporučujem zaúčtovať čo najskôr a podať aj dodatočné priznanie k DPH. Pozri si ešte § 35 zákona č. 511/2005 Z.z. v z.n.p., sa teraz veľmi výrazne zmenil. Tam sa dočítaš o včetkcýh sankciách, ktoré ti z dod. priznania a zaplatenia vyplynú.
ktorý to je prosím ťa: 511/2005? ď.
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

ing.erika
ďakujem všetkým za odpovede. faktúry musím čím skôr zaúčtovať a podať predsa len opravné DP.
Možnosť podania opravného priznania za 2 kvartál 2005 si mala do 25.7.2005, teraz máš možnosť /ak nechceš riskovať a mať vysokú pokutu, resp. sankčný úrok tak povinnosť/ podať dodatočné daňové priznanie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ing.erika
ďakujem všetkým za odpovede. faktúry musím čím skôr zaúčtovať a podať predsa len opravné DP.
Dala som svoj súhlas k príspevku, ale nepostrehla som to OP-samozrejme ide o dodatočné, kedže termín na riadne podanie už prešiel
MM
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

dom
Možnosť podania opravného priznania za 2 kvartál 2005 si mala do 25.7.2005, teraz máš možnosť /ak nechceš riskovať a mať vysokú pokutu, resp. sankčný úrok tak povinnosť/ podať dodatočné daňové priznanie.
myslela som dodatočné.
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

Ako je to s dodávateľskou fa? Ak sme už podali DP DPH za 2Q napr. 14.7. a fa z daňovou povinnosťou 30.6. nám prišla 18.7., musím podľa opravné (resp.dodatočné, ak sme si to všimli až teraz). Ten §53 mi nie je jasný.
A s mojou otázkou súvisí aj toto: niektorý klienti majú "cutdown" mesačnej závierky 5.. Tiže musím popodávať opravné , pretože po 5. ešte vždy príde veľa fa?
Ď
Naposledy upravil azalka : 25.08.05 at 06:36 Dôvod: doplnenie+úprava
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

ing.erika
ktorý to je prosím ťa: 511/2005? ď.
§35, mám s tým čerstvú skúsenosť zo včera, keď nám vyrúbili penále za DDP za 07/2004 vo výške 3*4,5%*0,5*výška dodatočnej DPH.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ing.erika
ktorý to je prosím ťa: 511/2005? ď.
Je to zákon č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov. Posledná novela - zákon č. 68/2005 Z.z. - nadobudla účinnosť 1. marca 2005. Táto novela podstatne zmenila znenie § 35 Správne delitky.
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
azalka
Ako je to s dodávateľskou fa? Ak sme už podali DP DPH za 2Q napr. 14.7. a fa z daňovou povinnosťou 30.6. nám prišla 18.7., musím podľa opravné (resp.dodatočné, ak sme si to všimli až teraz). Ten §53 mi nie je jasný.
A s mojou otázkou súvisí aj toto: niektorý klienti majú "cutdown" mesačnej závierky 5.. Tiže musím popodávať opravné , pretože po 5. ešte vždy príde veľa fa?
Ď
pozri § 51 ods. 2 zákona o DPH - uplatnenie práva na odpočítanie dane, nemusíš dávať opravné daňové priznanie, ale FA zaúčtuješ do nasledujúceho zdaňovacieho obd. t.j. do júla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať