Zavrieť

Porady

za rýchlu dobu nová plešina

Vie mi niekto poradiť od čoho môže mužovi zrazu zo dňa na deň zplešatieť hlava, a k tomu ešte aj na časti brady kde inokedy zarastá a holí sa, sa mu tiež vytvorila plešinka s priemerom asi 2cm. Nepociťuje zdravotné problémy. Aspoň zatiaľ nie. Diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Niekde som čítala, že ak je plešatý otec matky, je veľká pravdepodobnosť, že budú aj jej chlapci. Inak keď nemá zdravotné problémy, že to nie príznakom nejakej choroby, nerobila by som si z toho ťažkú hlavu.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    susann2 Pozri príspevok
    Niekde som čítala, že ak je plešatý otec matky, je veľká pravdepodobnosť, že budú aj jej chlapci. Inak keď nemá zdravotné problémy, že to nie príznakom nejakej choroby, nerobila by som si z toho ťažkú hlavu.
    No a práve to je ten problém. Nikdo v rodine nemá taký problém, a on mal vždy doteraz husté vlay. No viac m znepokojuje tá plešinka na tvári, ked nie je čerstvo oholený, všade okolo má asi 2mm bradu, len na tej okrčúhlej plošinke v strede zarastenia nič. Vyzerá to čudne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    abcd.kates Pozri príspevok
    No a práve to je ten problém. Nikdo v rodine nemá taký problém, a on mal vždy doteraz husté vlay. No viac m znepokojuje tá plešinka na tvári, ked nie je čerstvo oholený, všade okolo má asi 2mm bradu, len na tej okrčúhlej plošinke v strede zarastenia nič. Vyzerá to čudne.
    Skús ho poslať k lekárovi.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    abcd.kates Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť od čoho môže mužovi zrazu zo dňa na deň zplešatieť hlava, a k tomu ešte aj na časti brady kde inokedy zarastá a holí sa, sa mu tiež vytvorila plešinka s priemerom asi 2cm. Nepociťuje zdravotné problémy. Aspoň zatiaľ nie. Diky.
    pozri túto tému

    http://www.porada.sk/t83231-alopecia...E1vanie+vlasov

    foza1 je offline (nepripojený) foza1

    foza1
    Vypadávanie vlasov príp.brady určite nie je bez príčiny. Moja kolegyňa mala na zátylku vypadané vlasy o priemere 10korunovej mince. Bola u kožnej lekárky a tá jej povedala že je to následok stresu. Dávali jej nato tekutý dusík a časom jej vlasy opäť narástli. Ja by som určite vyhľadala lekára!

    caligulax je offline (nepripojený) caligulax

    caligulax
    no ano alopecia areata. aj ja som ju mal, nic prijemne myslim na psych. Mne pomohla taka "vodicka" alebo liek NEOCAPIL... odporucam....
    ja mam tiez problem,zacali mi padat vlasy az sa mi robi plesina,svrbi ma hlava.Je pravda,ze som v strese uz dlhsiu dobu,moze to byt spojene s tym?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Jana Kosikova Pozri príspevok
    ja mam tiez problem,zacali mi padat vlasy az sa mi robi plesina,svrbi ma hlava.Je pravda,ze som v strese uz dlhsiu dobu,moze to byt spojene s tym?
    Môže to byť spojené s tým, ale choď ku kožnému lekárovi a treba začať liečbu. Tá je dlhodobá. Dá Ti lieky a asi aj na potieranie hlavy prípravok. Pri dodržiavaní liečby by sa mala postupne zastaviť tvorba plešiny a obnoví sa pomaly rast vlasov. Ale bude to trvať určite dlhšie. Bez liečby môžeš prísť úplne o vlasy.

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Ochorenie môže mať rôzne príčiny,nie len stres,je nutná diagnostika a liečba,čím skôr,tým lepšie šance na úspech.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.