Zavrieť

Porady

Predaj bytu po nebohej mame

Dobry den! Potreboval by som poradit.Sme traja bratia po smrtiotca a mamy sme zdedili byt , ktory sme prepisali na jedneho z bratov, ale ako je pisane v dedicskom konani po predani bytu nas musi vyplatit (1/3 sumy).Co mam robit predal sa byt a moj brat ma ani po 30dnoch nevyplatil, ale dane peniaze ma na ucte.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    jpopo Pozri príspevok
    Dobry den! Potreboval by som poradit.Sme traja bratia po smrtiotca a mamy sme zdedili byt , ktory sme prepisali na jedneho z bratov, ale ako je pisane v dedicskom konani po predani bytu nas musi vyplatit (1/3 sumy).Co mam robit predal sa byt a moj brat ma ani po 30dnoch nevyplatil, ale dane peniaze ma na ucte.Dakujem
    Dosť stručne si to napísal. Pýtal si už peniaze od brata? Pokiaľ Ti ich ani tak nedal, pošli mu písomne, že žiadaš vyplatiť 1/3 z peňazí, ktoré získal predajom bytu po rodičoch.Pokiaľ ani na písomnú výzvu nebude reagovať, dáš mu ďaľšiu - tzv. urgenciu výplaty peňazí, potom pokus o zmier, no a pokiaľ Ti stále peniaze nevyplatí, obrátiš sa na súd. Je to kruté voči vlastnému bratovi, ale inak asi peniaze neuvidíš.
    Alebo hneď na začiatku mu povedz, že to dávaš na súd a počkaj, či sa náhodou nepreberie a peniaze Ti nedá. Držím Ti palce.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Pockaj. Casova postupnost. Mama zomrela,prebehlo dedicske konanie,kazdy 1/3,prepis na brata,predaj bratovho bytu. Na zaklade coho bol realizovany prepis? Mate kupnopredajnu zmluvu alebo nejaku dohodu? Ak prebehlo dedicske akoto ze je tam napisane vyplatenie ak ste kazdy zdedili tretinu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jpopo Pozri príspevok
    Dobry den! Potreboval by som poradit.Sme traja bratia po smrtiotca a mamy sme zdedili byt , ktory sme prepisali na jedneho z bratov, ale ako je pisane v dedicskom konani po predani bytu nas musi vyplatit (1/3 sumy).Co mam robit predal sa byt a moj brat ma ani po 30dnoch nevyplatil, ale dane peniaze ma na ucte.Dakujem
    No najprv to urgovať u neho a pýtať sa, prečo to ešte nevyplatil. Ak to nepomôže, tak súdnou cestou...

    Ozaj a prečo ste to napísali len na jedného dediča? Je dôveryhodný? Je spoľahlivý? Nemôže vás chcieť okakabátiť?
    Naposledy upravil Chobot : 21.10.09 at 08:03

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    jpopo Pozri príspevok
    Sme traja bratia po smrtiotca a mamy sme zdedili byt , ktory sme prepisali na jedneho z bratov, ale ako je pisane v dedicskom konani po predani bytu nas musi vyplatit (1/3 sumy).Co mam robit predal sa byt a moj brat ma ani po 30dnoch nevyplatil, ale dane peniaze ma na ucte.Dakujem
    Ano, aj ja tu vidim rozpor. Podla tohto vyzera, ze ste to zdedili vsetci t. j. 3 bratia. Na zaklade nejakeho dokumentu (kupnopredajna zmluva ?) ste sa rozhodli, ze vase podiely prevediete na 1 surodenca a on vas vyplati. Vlastnictvo ste previedli, peniaze nevideli.

    Akym sposobom ste previedli podiely na brata? Ak kupnopredajnou zmluvou, peniaze si mozete vymahat. Ak nebodaj darovanim, ake peniaze?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lianka Pozri príspevok
    Ano, aj ja tu vidim rozpor. Podla tohto vyzera, ze ste to zdedili vsetci t. j. 3 bratia. Na zaklade nejakeho dokumentu (kupnopredajna zmluva ?) ste sa rozhodli, ze vase podiely prevediete na 1 surodenca a on vas vyplati. Vlastnictvo ste previedli, peniaze nevideli.

    Akym sposobom ste previedli podiely na brata? Ak kupnopredajnou zmluvou, peniaze si mozete vymahat. Ak nebodaj darovanim, ake peniaze?
    Ja si myslím, že sa na dedičskom konaní dohodli, že nehnuteľnosť zdedí len tej jeden súrodenec a že vyplatí ostatných. Takže to je súčasťou dedičského konania / spisu.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Dedičské konanie je vždy skúška súdržnosti, inteligencie a charakteru-vačšinou sa pri dedičskom konaní rodina a vzťahy v nej rozbijú na cimpr-campr...

    jpopo je offline (nepripojený) jpopo

    jpopo
    mate pravdu v dedicskom konani je pisane, ze po predaji bytu (co uz nastalo-mam kupnopredajnu zmluvu) nas musi vyplatit. T.j. vyplatit 1/3 z hodnoty bytu

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Postupuj podla prispevku c. 1 od terezky, velmi podrobny postup napisala.

    Predaj bytu po nebohej mame

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.