Zavrieť

Porady

ZO OZ

Dobrý deň, rada by som sa opýtala vo veci odborového zväzu: Ak máme 25 členný kolektív a z toho 2 nechcú vstúpiť do odborov, môžeme v kolektívnej zmluve ich nejako obmedziť? alebo musia mať také výhody ako my? Jedná sa o dovolenku, študijné voľno a riaditeľské voľná. Prosím poraďte mi.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    janamirka2 Pozri príspevok
    Dobrý deň, rada by som sa opýtala vo veci odborového zväzu: Ak máme 25 členný kolektív a z toho 2 nechcú vstúpiť do odborov, môžeme v kolektívnej zmluve ich nejako obmedziť? alebo musia mať také výhody ako my? Jedná sa o dovolenku, študijné voľno a riaditeľské voľná. Prosím poraďte mi.
    Ďakujem
    Tak toto je ťažká otázka, my sme tiež škola odbory nemáme, máme len radu zamestnancov, ale dovolenky platia pre nás tiež rovnako ako keby sme mali odbory, podľa mňa tých dvoch nebudete môcť vylúčiť, dodatkovú dovolenku predpisuje vyššia kolektívna zmluva, a študijné voľno a riaditeľské voľno nemá s odborármi nič spoločné. Ale možno sa ešte ozve niekto kto má skúsenosti s ZO OZ.

    eby je offline (nepripojený) eby

    eby
    My máme niečo podobné ako Sabadka, ale pamätám si, že nám raz na školení hovorili o tom, že v organizácii, kde fungujú odbory, majú výhody členov OZ aj tí, ktorí nie sú členmi.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    janamirka2 Pozri príspevok
    Dobrý deň, rada by som sa opýtala vo veci odborového zväzu: Ak máme 25 členný kolektív a z toho 2 nechcú vstúpiť do odborov, môžeme v kolektívnej zmluve ich nejako obmedziť? alebo musia mať také výhody ako my? Jedná sa o dovolenku, študijné voľno a riaditeľské voľná. Prosím poraďte mi.
    Ďakujem

    Kolektívna zmluva platí pre všetkých. Včera som bola na seminári, kde p. Belešová hovorila, že Kolektívna zmluva vyššieho zmluva platí pre všetkých, aj pre tých, kde nie je OZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.