Zavrieť

Porady

auto na leasing a živnosť

Prosím vás, poraďte mi. Dnes som si bola rozšíriť živnosť o nákladnú cestnú dopravu. Bola som presvedčená, že môžem na podnikanie používať úžitkové auto, ktoré splácam - leasing. A dnes som sa dočítala, že ak by som ho chcela využívať ako súkromné, nezaradené do obch. majetku, musela by som byť vlastníkom tohto auta zapísaným vo veľkom tech. preukaze. Ale v technicom preukaze je zapísaný ako vlastník leasingová spoločnosť (ja iba ako držiteľ osvedčenia). Ako mám tomu rozumieť? To znamená, že ho nemôžem používať na podnikanie? Alebo je to len v prípade súkr. auta, ktoré sa používa na podnikanie? A ak by som ho dala do majetku firmy?

Možno sa tu už o tomto probléme niečo popísalo... fakt som dlllho hladala a už nevládzem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nenapísala si pod kým si auto zobrala na leasing, ak si ho zobrala na živnosť no problem , zaradíš ho do majetku firmy a uplatnuješ si potrebné výdavky, ak ho máš na leasing ako súkr.osoba no problem zaplať daň za motor.vozidlá a v účtovníctve budeš uplatňovať výdavky ktoré sa uplatňujú pri používaní súkr.vozidla na podnikateľské účely. Leasing je prenájom a vtedy je vlastníkom vždy leasing.spoloč., a to znamená že v účtovníctve účtujem náklady na prenájom / splátky/ + cestovné náhrady. Z tvojho úsudku by mnohé spoločnosti, ktoré majú vačšinou autá na leasing nemohli používať na podnikanie

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    suzika
    Prosím vás, poraďte mi. Dnes som si bola rozšíriť živnosť o nákladnú cestnú dopravu. Bola som presvedčená, že môžem na podnikanie používať úžitkové auto, ktoré splácam - leasing. A dnes som sa dočítala, že ak by som ho chcela využívať ako súkromné, nezaradené do obch. majetku, musela by som byť vlastníkom tohto auta zapísaným vo veľkom tech. preukaze. Ale v technicom preukaze je zapísaný ako vlastník leasingová spoločnosť (ja iba ako držiteľ osvedčenia). Ako mám tomu rozumieť? To znamená, že ho nemôžem používať na podnikanie? Alebo je to len v prípade súkr. auta, ktoré sa používa na podnikanie? A ak by som ho dala do majetku firmy?
    Možno sa tu už o tomto probléme niečo popísalo... fakt som dlllho hladala a už nevládzem
    Ak je lízingová zmluva uzatvorená na SZČO, teda je v nej uvedené tvoje IČO a DIČ, potom postupuješ ako by auto bolo v majetku firmy.

    suzika je offline (nepripojený) suzika

    suzika
    Ďakujem, potešili ste ma. Takže v tej knihe JU sa píšu bludy... asi ju vyhodím
    Krásny deň vám prajem

    auto na leasing a živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.