Zavrieť

Porady

Čo s vysokou školou?

Dobrý deň!
Mám ukončené vzdelanie:Predškolská a elementárna pedagogika I.stupňa(Bc.) Včera mi riaditeľka oznámila, že nespľňam predpoklady na vyučovanie v MŠ, pretože podľa nového zákona by som mala mať magisterské vzelanie. Podľa toho u nás všetky učiteľky sú kvalifikované (s ukončenou strednou školou-lebo sa narodili pred r.1975) okrem mňa (s ukončenou SPgŠ a VŠ I. stupňa-narodila som sa v r.1976). Vie mi niekto poradiť, na čo môžem "využiť" Bc. vzdelanie v školstve? Alebo ten papier mám vyhodiť rovno do koša? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Na tvoju otazku neviem odpovedat, ale zaujal ma ten negativne ladeny zaver:

    Predpokladam, ze pokracujes dalej, tak ten "papier" sa ti zide. Polovicna VS nema vacsi zmysel. Venujes sa oboru, ktory mas rada, alebo si studovala len "pre peniaze"? Ak mas tuto oblast rada a hodlas v nej pracovat, urcite studuj dalej.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Bogi28 Pozri príspevok
    Mám ukončené vzdelanie:Predškolská a elementárna pedagogika I.stupňa(Bc.) Včera mi riaditeľka oznámila, že nespľňam predpoklady na vyučovanie v MŠ, pretože podľa nového zákona by som mala mať magisterské vzelanie.
    Nech ti ukáže kde to vyčítala.

    Poola je offline (nepripojený) Poola

    Poola
    riadne ukončena SPgŠ je predsa postacujuca pre kvalifikaciu ucitelky v MŠ.., skus stastie v inej MŠ. Ked si skoncila Bc. mozno by sa ti oplatilo zabojovat a pokracovat, stasie niekedy chodi aj po ludoch, poznam kočku co pocas prace ucitelky externe urobila Mgr., a potom mas aj ine moznosti. Na profesi som videla ze hladaju v sukromnej MŠ uč. s angličtinou: BIBO, spol.s.r.o, skus pozriet,ak si z BA.

    magnum je offline (nepripojený) magnum

    magnum
    ehm trocha ma zaraza ze za chvilu budu aj upratovacky potrebovat Mgr.

    Ja mam riadne vydrete a ukoncene 4-krat Bc. z informatiky, ekonomiky, ucitelstvo (tam anglictina) a pravo a verte mi ze je to uzitocne ked programujem ekonomicky software ze mam prehlad v tychto odboroch a nie len napriklad jedno Mgr.-> PHDr. -> Phd... a ani netuzim po tom... ja nechcem vedecky pracovat ja potrebujem vzdelanie pre prax ale zaroven tieto debilne poziadavky ma uplne diskvalifikuju z praxe ... ABSURDNE

    Ak chce mat stat 80% vedcov ktory im pracovat realne (na poli) nebudu nech sa paci... imbecilny stat

    Takze Bogi ano kludne ten papier vyhod do kosa ja som ich vyhodil vsetky a predvcerom ked sa ma jeden pribrzdeny dealer (mam 200000 EUR z EF ktore potrebujem preinvestovat do istej technologie) na vystave opytal ze pre poriadok co ma napisat pred meno (samozrejme tam boli vsetci Dr. a Ing. a zdalo sa im absurdne jednat s niekym bez kravaty) tak som mu povedal ze "Pan" tak ako hovorim stale...

    edit: a vo vedlajsom pavilone (v brne) sa prezentovali vysoke skoly tak som tam pozrel a rozhodol som sa ze si za 80000 Czk kupim este MBA... nech je sranda...

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Bogi28 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Mám ukončené vzdelanie:Predškolská a elementárna pedagogika I.stupňa(Bc.) Včera mi riaditeľka oznámila, že nespľňam predpoklady na vyučovanie v MŠ, pretože podľa nového zákona by som mala mať magisterské vzelanie. Podľa toho u nás všetky učiteľky sú kvalifikované (s ukončenou strednou školou-lebo sa narodili pred r.1975) okrem mňa (s ukončenou SPgŠ a VŠ I. stupňa-narodila som sa v r.1976). Vie mi niekto poradiť, na čo môžem "využiť" Bc. vzdelanie v školstve? Alebo ten papier mám vyhodiť rovno do koša? Ďakujem za odpoveď.
    Tvoja pani riaditeľka asi čítala nejaké iné materiály, nižšia citácia je síce len z návrhu vyhlášky MŠ SR o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov ale si myslím, že veľká zmena tam nebude ani po schválení.

    Príloha č. 1 k vyhláške Časť I. Učiteľ materskej školy B. vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
    1. učiteľský študijný program v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika
    2. študijný odbor učiteľstvo pre materské školy a bakalársky študijný program v odbore tvorivá dramatika

    Poola je offline (nepripojený) Poola

    Poola
    magnum dobry vyber s tym Brnom, v SR je to MBA udajne za "pol melona"
    PS: Tema odbornici a odbornici to by bolo na dllhu debatu..

    Čo s vysokou školou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.