Zavrieť

Porady

Pravnik vs advokat

Ahojte, moja neter prave vystudovala pravo a chcel by som po nej spisanie obchodnej zmluvy. Avsak som niekde cital ze zmluvy mozu spisovat len advokati. Poradte ako je to teda? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Pokial je advokatka a splnomocnis ju, tak ta moze zastupovat aj v obchodych zalezitostiach ako su napr. zmluvy, spory s firmami a podobne.
    Myslim, ze rozdiel medzi advokatom a pravnikom je v tom, ze advokat ta moze zastupovat aj v trestnom konani. V tvojom pripade je to ok. Mna tiez vo vsetkom zastupuje advokatka - zmluvy, spory, biznis.
    Právnik: je osoba s vysokoškolským vzdelaním právnického smeru.
    Advokát: je právnik, ktorý navyše musel absolvovať predpísanú prax, prešiel ďalším odborným vzdelávaním, odpisom z registra trestov preukazuje bezúhonnosť a výkon jeho povolania je poistený pre prípad spôsobenia škody. Na jeho činnosť/nečinnosť sa možeš sťažovať Slovenskej advokatskej komore, ktorej podlieha.

    NITRIX je offline (nepripojený) NITRIX

    NITRIX
    to znamena ze aj ked je len absolventkou prava, teda magistra, moze mi vypracovat bez problemov pravnu zmluvu?

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Myslim, ze pokial nie je zapisana v Slovenskej advokatskej komore, tak nemoze vykonavat svoje sluzby komercne (aj ked mozno od teba nebude vyzadovat odmenu).

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    cize podla dnesnej legislativy ona bez toho aby bola advokatkou nemoze brat domenu za vyhotovovanie zmluv? Dost divne ze vystuduje skolu a nemoze robit so zmluvami bez dalsej skusky, advokatskej

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Neviem aka je legislativa, ale ja ked som hladal na zaciatku niekoho na pravne zastupovanie, tak prve co ma napadlo bola Slovenska advokatska komora. Z jej zoznamu som si vybral tu svoju advokatku.
    Nechcem sa nijako dotknut tvojej neteri, ale nebolo by lepsie najst si na obchodne zmluvy skusenu advokata/ku s niekolko rocnou praxou?

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    camozzi Pozri príspevok
    Nechcem sa nijako dotknut tvojej neteri, ale nebolo by lepsie najst si na obchodne zmluvy skusenu advokata/ku s niekolko rocnou praxou?
    Nechcem ti brat iluzie, ale skuseny advokat s niekolkorocnou praxou da 95% zmluv vypracovat svojim koncipientom, ktori zase maju len minimalnu prax
    Zmluvy moze vypracovat ktokolvek, aj student strednej skoly, otazna je kvalita zmluvy. Cize vypracovat ti ju neter moze, ale je na tebe ci ti bude kvalitativne vyhovovat, t.j. ochrani dostatocne tvoje zaujmy

    magnum je offline (nepripojený) magnum

    magnum
    zmluvy moze spisovat ktokolvek zalezi na tom ci pravne obstoji

    ekonomicke poradenstvo je volna zivnost tzn. moze ti hocikto spisat zmluvu a moze za to zobrat peniaze a ked je to nejaka specificka zmluva/zalezitost nie je vylucene ze odbornik na danu temu to vypracuje lepsie ako hociktory advokat/pravnik

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    camozzi Pozri príspevok
    Myslim, ze pokial nie je zapisana v Slovenskej advokatskej komore, tak nemoze vykonavat svoje sluzby komercne (aj ked mozno od teba nebude vyzadovat odmenu).
    vec dohody

    Jana63 je offline (nepripojený) Jana63

    Jana63
    Ak je za to chceš aj zaplatiť a pôjde o jednorázovú vec, prečo neskúsiť Dohodu o výkone práce?

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Iba notar a advokat moze poskytovat pravne poradenstvo, resp. spisovat zmluvy a notarske zapisnice za odmenu. Nikto iny na toto nedostane povolenie (napr. zivnostensky list a pod.). Zakony nepustia. Zadara moze robit hocikto, resp. v pripade zamestnaneckeho alebo obdobneho pomeru by to slo podla mna tiez. Len zamestnanec si nemoze samozrejme uctovat za zmluvu, ale dostane vyplatu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.