Zavrieť

Porady

Zamestnanec na PN sa nehlási zamestnávateľovi

prepáčte prosím,ale potrebujem si poradiť ,že aké právo má zamestnavatel ked zamestnanec je už dlhši čas je na PN a on o sebe nedá žiadnu správu /3-4 mes/. Poukaz o trvaní dočasnej Pn neodovzdava do práce iba do SP.V tom ja nevidím žiadný problém len problem je v tom že ani to neviem /či vlastne ešte žije/. Ja ako zamestnavatel mám nárok ho navštívit?, to viem,že iba vtedy ho môžem navštíviť ked mu platím ja PN /v prvých 10 dni/.Zamestnanec nemusi oznamit zamestnavatelovi, že Pn ešte bude trvať dalej???? Aspoň raz do mesiaca? Na túto otázku potrebujem odpoveď za ktorú Vam vopred ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 23.10.09 at 11:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Matej Zsemle Pozri príspevok
    prepáčte prosím,ale potrebujem si poradiť ,že aké právo má zamestnavatel ked zamestnanec je už dlhši čas je na PN a on o sebe nedá žiadnu správu /3-4 mes/. Poukaz o trvaní dočasnej Pn neodovzdava do práce iba do SP.V tom ja nevidím žiadný problém len problem je v tom že ani to neviem /či vlastne ešte žije/. Ja ako zamestnavatel mám nárok ho navštívit?, to viem,že iba vtedy ho môžem navštíviť ked mu platím ja PN /v prvých 10 dni/.Zamestnanec nemusi oznamit zamestnavatelovi, že Pn ešte bude trvať dalej???? Aspoň raz do mesiaca? Na túto otázku potrebujem odpoveď za ktorú Vam vopred ďakujem.
    Požiadajte ho, aby preukaz o trvaní DPN odovzdával Vám. Ja osobne si ho prefotím a originál pošlem sociálnej poisťovni.
    Naposledy upravil VERONIKA6 : 23.10.09 at 11:46

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    prečo si nahlasoval príspevok ?

    Nahlasujú sa príspevky, ktoré niečim porušujú "poriadok"
    ...
    Správanie a poriadok na Porada.sk
    Takže Vás prosím o nahlasovanie príspevkov v ktorých sa:
    - urážajú, zosmiešňujú alebo osočujú iní členovia
    - spamuje
    - degradovanie serióznej témy na kaviarenskú
    a iné .-)
    ...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    arizona Pozri príspevok
    prečo si nahlasoval príspevok ?

    Nahlasujú sa príspevky, ktoré niečim porušujú "poriadok"
    ...
    Správanie a poriadok na Porada.sk
    Takže Vás prosím o nahlasovanie príspevkov v ktorých sa:
    - urážajú, zosmiešňujú alebo osočujú iní členovia
    - spamuje
    - degradovanie serióznej témy na kaviarenskú
    a iné .-)
    ...
    Nováčik, možno poplietol gombíky....
    :(:---:cool:
    arizona Pozri príspevok
    mimotemy prečo si nahlasoval príspevok ?

    Nahlasujú sa príspevky, ktoré niečim porušujú "poriadok"
    ...
    Správanie a poriadok na Porada.sk
    Takže Vás prosím o nahlasovanie príspevkov v ktorých sa:
    - urážajú, zosmiešňujú alebo osočujú iní členovia
    - spamuje
    - degradovanie serióznej témy na kaviarenskú
    a iné .-)
    ...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Nováčik, možno poplietol gombíky....
    ...to som si tiež myslela, preto som mu citovala, v akých prípadoch sa príspevky nahlasujú

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Matej Zsemle Pozri príspevok
    prepáčte prosím,ale potrebujem si poradiť ,že aké právo má zamestnavatel ked zamestnanec je už dlhši čas je na PN a on o sebe nedá žiadnu správu /3-4 mes/. Poukaz o trvaní dočasnej Pn neodovzdava do práce iba do SP.V tom ja nevidím žiadný problém len problem je v tom že ani to neviem /či vlastne ešte žije/. Ja ako zamestnavatel mám nárok ho navštívit?, to viem,že iba vtedy ho môžem navštíviť ked mu platím ja PN /v prvých 10 dni/.Zamestnanec nemusi oznamit zamestnavatelovi, že Pn ešte bude trvať dalej???? Aspoň raz do mesiaca? Na túto otázku potrebujem odpoveď za ktorú Vam vopred ďakujem.
    pokial je zamestnanec naozaj chorý, návšteva kolegov z pracoviska by ho možno potešila. A možno ani nevie, že "prechodku" má odovzdávať zamestnávatelovi ...

    Pokial by si ako zamestnávatel chcel kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu - to je v právomoci pracovníkov Sociálnej poisťovne (aj počas prvých 10 dní DPN)

    Zamestnanec na PN sa nehlási zamestnávateľovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.