Zavrieť

Porady

bateria- notebook

zdravim- vie mi niekto poradit, mam notebook FS amilo pa 3515, ked je pripojeny v sieti funguje v pohode-ale ked ho chcem zapnut na bateriu tak neda sa zapnut - je to notebook stary cca 3 mesiace- , aj ked je v sieti ukazuje stav baterie 100%- dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    robi ti to od nova??? ak mas novy ntb vyber baterku a pozri sa ci tam niesi prelepene kontakty... na novych ntb to byva...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ruddon Pozri príspevok
    zdravim- vie mi niekto poradit, mam notebook FS amilo pa 3515, ked je pripojeny v sieti funguje v pohode-ale ked ho chcem zapnut na bateriu tak neda sa zapnut - je to notebook stary cca 3 mesiace- , aj ked je v sieti ukazuje stav baterie 100%- dakujem
    Bude to najskôr problém v kontaktoch medzi batériou a NB. SKús vybrať batériu a prečistiť kontakty. Ak nepomôže, reklamovať.

    ruddon je offline (nepripojený) ruddon

    ruddon
    nerobi to odnova- len asi tyzden- kontaky som vycistil- nemoze byt prestavene napajanie nejakym sposobom?

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    ee... myslim ze nie.. prestavene nie.. bud nema kontakt alebo je baterka mrtva... skusal si ju zmerat?

    marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

    marco2233
    na 100% ti moze ukazovat ale nemusi drzat kapacitu.. tj ak ju zatazis padne.. no multimetrom ju zmeras....

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Multimetrom batériu nezmeria. Skúšal som merať funkčnú batériu a nenameral som viac ako asi dva volty, a medzi + a - nebolo žiadne napätie. Keď nieje batéria v notebooku, tak je vypnutá - nedáva na výstupe žiadne napätie. Až v notebooku sa zapne (preto má toľko vývodov, nie len plus a mínus).

    V batérii je okrem Li-Ion článkov aj zložitá elektronika, ktorá kontroluje nabíjanie, vybitie, teplotu, napätie, a vie batériu odpojiť. Pokiaľ je poškodená, môže nabíjať, ale nezapne. Tiež môže byť závada v notebooku.

    Keď je v záruke, tak Reklamovať!

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Ani moja bat. nevydrží. Pýtala som sa v servise čo s tým je, tak mi povedali, že je to štvorčlánková bat. tak preto.

    ruddon je offline (nepripojený) ruddon

    ruddon
    ak je v sieti notebook funguje, bateria je v notebooku a ukazuje stav 100%- ako nahle ho odpojim zo siete- uplne sa vypne akokeby tam bateria ani nebola- asi bude najlepsi reklamacia-aj ked tomu nerozumiem- baterka mi fungovala v pohode- doma som vsak notebook pouzival bez baterie- najnovsie zistenie je take , ze bateria sa ani nenabija- uz je tam len 97%
    Naposledy upravil ruddon : 25.10.09 at 11:42

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ruddon Pozri príspevok
    ak je v sieti notebook funguje, bateria je v notebooku a ukazuje stav 100%- ako nahle ho odpojim zo siete- uplne sa vypne akokeby tam bateria ani nebola- asi bude najlepsi reklamacia-aj ked tomu nerozumiem- baterka mi fungovala v pohode- doma som vsak notebook pouzival bez baterie- najnovsie zistenie je take , ze bateria sa ani nenabija- uz je tam len 97%
    Reklamuj to, vazerá, že je vadná elektronika ovládania batérie.

    ruddon je offline (nepripojený) ruddon

    ruddon
    NO-bateria bola zreklamovana- uspesne. preslo par mesiacov a znova je to ten isty problem, baterku som nepouzil tak cca 2 tyzdne- a pamatam si ze podobne to bolo aj prvy krat- nepouzival som ju a ked som ju zapojil- tak uz bola zapojena ale nenabijala sa- ma to nejaky suvis? dik

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    ruddon Pozri príspevok
    NO-bateria bola zreklamovana- uspesne. preslo par mesiacov a znova je to ten isty problem, baterku som nepouzil tak cca 2 tyzdne- a pamatam si ze podobne to bolo aj prvy krat- nepouzival som ju a ked som ju zapojil- tak uz bola zapojena ale nenabijala sa- ma to nejaky suvis? dik
    A naco tu baterku vyberas ? ja viem ze sa skracuje zivotnost ... ale tak isto sa skracuj aj zivotnosotst notebooku .. ja mam notas 3 roky baterka vydrzi v pohode este 2.5 hodiny ... sice je to uz polovica casu co ako nova ale az za 3 roky vydri tiez polovicu tak budem psokojny a notas vymenim za novy a lepsi ...
    Nuz musis reklamovat znova co ine ti ostava ... a nemal oby to mat ziaden suvis ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.