Zavrieť

Porady

ako je to s podporou?

dobrý deň, chcela by som sa opýtať:
ku dňu 30.09.2005 končím TPP dohodou. od 01.10.2005 sa pôjdem nahlásiť na ÚP. chcem sa opýtať, či mi vie niekto poradiť, či by som mala nárok na dávku v nezamestnanosti, ak:
1. nemám 25 rokov
2. študujem externou formou
3. bývam s rodičmi.
zamestnaná som bola od 14.08.2004. predtým som bola na ÚP od roku 2001.
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Na podporu v nezamestnanosti by si mala nárok, keby si bola v posledných 4 rokoch minimálne 3 roky poistená v nezamestnanosti.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    Zita4
    Na podporu v nezamestnanosti by si mala nárok, keby si bola v posledných 4 rokoch minimálne 3 roky poistená v nezamestnanosti.
    a poistená v nezamestnanosti môžem byť asi len keď by som bola zamestnaná alebo samoplatca, však?

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    Zita4
    Presne tak.
    tak ďakujem pekne. veľmi ma to síce nepotešilo, no ale čo už? pekný deň.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    dobrý deň, a čo takýto prípad ako som ja:
    študujem rovnako popri zamestnaní, dva roky som pracovala, ale TPP som skončila začiatkom tohto mesiaca dohodou. kúpila som si byt, teda budem bývať sama a budem zatiaľ nezamestnaná na ÚP, kým si nenájdem niečo iné. mám nárok na nejaké dávky? sociálku alebo podporu, alebo niečo?ďík.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Na odpoveď, či by si mala nárok na dávku v hmotnej núdzi a príspevky je málo informácií. Ale, aspoň okrajovo. Pravdepodobne nebudeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti, pretože asi nebudeš spĺňať podmienku platenia poistného v nezamestnanosti najmenej tri roky v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako uvádzaš, máš byt (si jeho vlastníkom), ak aj máš vek do 25 rokov, mala by si byť posudzovaná sama (nie s rodičmi, pretože nebude splnená podmienka spoločnej domácnosti). Keďže študuješ externe a budeš súčasne aj v evidencii uchádzačov o zamestnanie, mala by si spĺňať nárok aj na aktivačný príspevok. Takže, predpokladaná výška dávka v hmotnej núdzi a príspevkov by mala byť: (dávka 1560 Sk + prísp.na zdrav.star. 50 Sk + aktiv.prísp. 1700 Sk + prísp. na bývanie 1130 Sk) = 4440 Sk. Samozrejme záleží či budeš mať v posudzovanom období aj nejaký príjem. Výšku dávky a príspevkov uvádzam v sumách platných od 1.9.2005.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    kvet
    Na odpoveď, či by si mala nárok na dávku v hmotnej núdzi a príspevky je málo informácií. Ale, aspoň okrajovo. Pravdepodobne nebudeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti, pretože asi nebudeš spĺňať podmienku platenia poistného v nezamestnanosti najmenej tri roky v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako uvádzaš, máš byt (si jeho vlastníkom), ak aj máš vek do 25 rokov, mala by si byť posudzovaná sama (nie s rodičmi, pretože nebude splnená podmienka spoločnej domácnosti). Keďže študuješ externe a budeš súčasne aj v evidencii uchádzačov o zamestnanie, mala by si spĺňať nárok aj na aktivačný príspevok. Takže, predpokladaná výška dávka v hmotnej núdzi a príspevkov by mala byť: (dávka 1560 Sk + prísp.na zdrav.star. 50 Sk + aktiv.prísp. 1700 Sk + prísp. na bývanie 1130 Sk) = 4440 Sk. Samozrejme záleží či budeš mať v posudzovanom období aj nejaký príjem. Výšku dávky a príspevkov uvádzam v sumách platných od 1.9.2005.
    ďakujem za obšírnu odpoveď. je to pravda, že okolo podpory je málo info. skúsim ešte zájsť na sociálku a spýtať sa ich na rovinu, či mi niečo dajú.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Alebo sa ešte môžeš pozrieť na stránku -
    http://www.employment.gov.sk/DIS/main.htm
    nájdeš tu Dávkový informačný systém - celkom pekne popísané.

    ako je to s podporou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.