Zavrieť

Porady

Platba za mimibazar.sk a účtovanie

Ahojte, ako je to s plabou za členstvo na stránke mimibazar.sk? Pokiaľ viem, tak ju prevádzuje nejaký Čech - má sídlo v ČR, ak by som zaplatila členstvo, predpokladám, že faktúra by mi prišla z Čiech, nie je to problém? Čo z toho vyplýva? Vznikajú mi nejaké povinnosti?

chcela by som sa ešte opýtať, ako je to s účtovaním pri predaji cez net. Som szčo, jed. účtovníctvo, neplatca DPH.
1. Nákup tovaru u dodávateľa dobierkou (poštou). Cenu tovaru účtujem ako VOZD - výdavok za tovar a poštovné (dobierku, prepravné, poštovné a pod...) ako prevádzková réžia?

2. Ak si u mňa objedná tovar zákazník a pošlem mu to na dobierku s platbou na účet (to zabezpečuje predpokladám pošta) -tak faktúru priložím k dobierke, na faktúre bude cena tovaru a cena dobierky, na pošte zaplatím cenu dobierky, vystavím VPD - prevádzková réžia? Čo potom, ak mi príde platba na účet (príp. v hotovosti), prev. réžia mínusom?

3. Ak chcem tovar zaslať poštou s tým, že zákazník zaplatí dopredu, tak v balíku /obálke pošlem tovar, pošt. tiež prev. réžia? Pri tovare bude faktúra. Úhradu zaúčtujem na základe výpisu z účtu.... a potom znova prev. réžia mínusom?

Prosím o radu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    monika306 Pozri príspevok
    Ahojte, ako je to s plabou za členstvo na stránke mimibazar.sk? Pokiaľ viem, tak ju prevádzuje nejaký Čech - má sídlo v ČR, ak by som zaplatila členstvo, predpokladám, že faktúra by mi prišla z Čiech, nie je to problém? Čo z toho vyplýva? Vznikajú mi nejaké povinnosti Nie je to problém. Nemali by vzniknúť žiadne povinnosti.

    chcela by som sa ešte opýtať, ako je to s účtovaním pri predaji cez net. Som szčo, jed. účtovníctvo, neplatca DPH.
    1. Nákup tovaru u dodávateľa dobierkou (poštou). Cenu tovaru účtujem ako VOZD - výdavok za tovar a poštovné (dobierku, prepravné, poštovné a pod...) ako prevádzková réžia? Nie. Všetko je to VOZD - nákup tovaru. (ZoÚ §25)

    2. Ak si u mňa objedná tovar zákazník a pošlem mu to na dobierku s platbou na účet (to zabezpečuje predpokladám pošta) -tak faktúru priložím k dobierke, na faktúre bude cena tovaru a cena dobierky, na pošte zaplatím cenu dobierky, vystavím VPD - prevádzková réžia? Čo potom, ak mi príde platba na účet (príp. v hotovosti), prev. réžia mínusom? Nie. Vaše poštovné - VOZD prevádzková réžia, príjem na účet POZD - predaj tovaru.

    3. Ak chcem tovar zaslať poštou s tým, že zákazník zaplatí dopredu, tak v balíku /obálke pošlem tovar, pošt. tiež prev. réžia? Pri tovare bude faktúra. Úhradu zaúčtujem na základe výpisu z účtu.... a potom znova prev. réžia mínusom? Nie. Ako pri dvojke. S tým rozdielom, že vopred prijaté peniaze zaúčtujete do PD a Knihy záväzkov ako prijatý preddavok a po odoslaní tovaru vypárujete.

    Prosím o radu. Ďakujem.
    odpoveď v texte

    Platba za mimibazar.sk a účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.