Zavrieť

Porady

Tanečná škola

Priateľka sa v minulosti venovala tancu. Chcela by si založiť tanečnú školu (spoločenské tance). Nešlo by o profesionálny tanec, ale len o kurz tanca. Vie mi niekto poradiť, čo všetko (aké prípadné povolenia, školenia, alebo certifikát) je potrebné na rozbehnutie takéhoto druhu podnikania? Budem vďačný za každú radu... :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Hmm, co tak "organizacia kurzov a skoleni"... Je to volna zivnost.

    tengi je offline (nepripojený) tengi

    šťastne ženatý podnikateľ :o) ...viac tengi
    také jednoduché

    Treba ist na kvetnu ulicu, vybavit si tam vypis z registra trestvo, potom na ZU vybavit si zivnost 5€, zaregistrovat sa na DU a mozete zacat.

    Treba mysliet na priestory a potom alebo pred tym o reklame.... kde zohnat klientelu, kto je moja cielova skupina...atd...

    Vela stastia prajem

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Výpis z registra trestov nepotrebuje, všetko komplexne vybavuje ŽÚ. Priateľka môže podnikať na voľnú živnosť, ako to už tu bolo spomenuté.

    28. VZDELÁVANIE

    28.1 Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti

    - doučovanie a príprava žiakov a študentov (na maturity, pohovory, ...) formou skupinového alebo individuálneho doučovania
    - mimoškolská činnosť v záujmových krúžkoch
    - organizovanie kurzov, školení a seminárov
    - uskutočňovanie školiacich aktivít v oblasti podpory predaja, výroby a obchodu
    - ...
    Poznámka:
    V rámci tejto živnosti nie je možné vykonávať:
    - vyučovanie v odbore cudzích jazykov,
    - vyučovanie v odbore umenia

    zdroj: ZOZNAM ODPORÚČANÝCH OZNAČENÍ VOĽNÝCH ŽIVNOSTÍ A ICH BLIŽŠIE VYMEDZENIE
    Doduša Možem sa spýtať, ak tomu teda správne rozumiem , tak tanec sa pod touto živnosťou vyučovať dá , ale len formou kurzov ano ? a vztahuje sa to prosím aj na deti ? kurzy tanečné a pohybové pre deti? dakujem

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    tengi Pozri príspevok
    také jednoduché

    Treba ist na kvetnu ulicu, vybavit si tam vypis z registra trestvo, potom na ZU vybavit si zivnost 5€, zaregistrovat sa na DU a mozete zacat.

    Treba mysliet na priestory a potom alebo pred tym o reklame.... kde zohnat klientelu, kto je moja cielova skupina...atd...

    Vela stastia prajem
    Som v šoku z toho, s akou istotou tu "radíš" úplné nezmysly !!!!!!!!!!!!
    Ešte by ma zaujímalo, či je potrebný nejaký certifikát. Tak napríklad, priateľka podniká v oblasti nechtového dizajnu, čo je tiež voľná živnosť, ale k tomu potrebovala certifikát. Samozrejme, že spoločenské tance ovláda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.