Zavrieť

Porady

Nefunguje mi internet (T-COM)

Zdravím Vás, mám problém s internetom. Po výpadku el.prúdu mi prestal ísť internet. Z T-Comu som dostal odpoved, že Po vypadku prudu sa casto stava, ze zariadenie zapojene na linke (modem, alebo router) strati konfiguraciu. Je nutne opatovne zadat prihlasovacie udaje zo zmluvy o pripojeni do zariadenia. Kde mám zadať tieto prihlasovacie údaje? ako sa k tomu dostanem? uz som pomaly zufaly, byt bez internetu dakujem krásne za vsetky odpovede. krasny den vam prajem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monča je offline (nepripojený) Monča

    Monča
    My k 30. 10. rušíme internet od T-Com, už nemáme nervy. A rozmýšľame aj o zrušení pevnej linky. Podľa nich je problém vždy v koncovom zariadení - modeme, ktorý je Vašim majetkom, takže oni s tým nič nemajú. A písať reklamácie nemá zmysel, odpoveď je vždy tá istá ...Technik Vám do očí povie, že je preťažená sieť, nepostačujúca kapacita, ďalších zákazníkov v danej lokalite nepripájajú, pani na pobočke sa dušuje, že to nie je pravda a problém je u Vás. .. A najviac ma napáli, keď zavolajú spätne, ako sme boli spokojní s vybavením na zákaz. linke ... a ešte to nahrávajú ...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Abbas Pozri príspevok
    Zdravím Vás, mám problém s internetom. Po výpadku el.prúdu mi prestal ísť internet. Z T-Comu som dostal odpoved, že Po vypadku prudu sa casto stava, ze zariadenie zapojene na linke (modem, alebo router) strati konfiguraciu. Je nutne opatovne zadat prihlasovacie udaje zo zmluvy o pripojeni do zariadenia. Kde mám zadať tieto prihlasovacie údaje? ako sa k tomu dostanem? uz som pomaly zufaly, byt bez internetu dakujem krásne za vsetky odpovede. krasny den vam prajem
    Ešte keby si bol uviedol či máš router alebo modem, resp. aký...
    V prípade routera T-com-u sa dostaneš do jeho nastavení cez prehliadač - IE, Firefox po zadaní url - http://192.168.1.1/. Po zadaní prihlasovacieho mena a hesla do routera už môžeš začať nastavovať. Po takýchto výpadkoch elektriny však niekedy nie je možné dostať sa do nastavení routera - vtedy pomôže iba tvrdý reštart na výrobnú konfiguráciu a potom sa možno dostať do nastavení routera....

    P.S. Určitým riešením je zapnúť router namiesto priamo do zásuvky prostredníctvom záložného zdroja...
    Naposledy upravil Stefan2005 : 26.10.09 at 07:43

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Mám taktiež internet od T-comu a neustále problémy, vôbec sa mi nepodarí prihlásiť, stále mi tvrdia , že mám problém s modemom, mám ho preinštalovať, a pod. Nikdy nič , ale potom to ide. Zavolaj si na bezplatné číslo T-comu 0800 123456.
    Viem ťa pochopiť, na smrť sa vždy rozčúlim.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mám tiež net od Tcomu. Funguje v poriadku, ale súhlasím s Vami, že keď je nejaký problém , niečo vybaviť u tejto firmy je hotová katastrofa!!!
    Vždy je problém u zákazníka, zákazník neotravuj a pomôž si sám ...

    cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

    cipo13
    Ahoj, mal som tiež podobný problém aj mne tvrdili, že problém je u mňa. Po skontrolovaní pripojenia som zistil, že všetko je v poriadku a na vine bol router-nedržal nastavenia. Je v záruke, dal som ho na reklamáciu a po 2 týždňoch mi volali, že tam mám nový.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ja mám internet od T-COMu asi 4 roky. Kým sme mali modem, boli problémy, teraz máme druhý rok router a ide bez problémov stále.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    arizona Pozri príspevok
    Mám tiež net od Tcomu. .... niečo vybaviť u tejto firmy je hotová katastrofa!!!...
    Súhlasím! Problém je aj v tom, že odstraňovanie závad vybajú outsourcingom, a ľavá ruka niekedy nevie, čo robí pravá... Mám praktickú skúsenosť, že odstránením poruchy u jedného zákazníka odstavili druhého! Bol som poučený v ich T-Centre, že v prípade poruchy mám napísať žiadosť o dobropísanie fakturovanej čiastky o dobu výpadku. Asi by tým mali začať žiť všetci zákazníku T-Comu - ak by denne dostali pár tisíc žiadostí, resp. denne by museli vystaviť toľkoto dobropisov, snáď by sa tento monopolný moloch spamätal...

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Mam internet od t-comu (niekedy slovenske telekomunikacie), ked som mal este analogovy, tak som nemal problem, no problem bol v tom, ze som si "rychlo" pootvaral vela stranok, odpojil som sa a cital, lebo to bolo obmedzene casovo. Potom som postupne prechadzal cez takmer vsetky sluzby (okrem ISDN) a dnes mam Turbo4, teraz som max. spokojny.
    Nehovorim, ze som nemal problemy, ale skoro vzdy sa vyriesili do 1-2 tyzdnov (bolo to vzdy s rychlostou). Lenze ja som tam nevolal koli kazdej pakovine, najprv som si prekontroloval, ci na 100% nieje chyba u mna a az potom som volal.
    Momentalne je moj uptime 29 dni a mal som uz aj viac ako 50 dni

    ilooli je offline (nepripojený) ilooli

    ilooli
    U mna sa problemy s Magiom a Netom vyriesili az po vymene kabla veduceho k mojmu domu... odvtedy bez najmensich problemov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.