Zavrieť

Porady

odpis pohladavky

ahojte,

chcem sa spytat k odpisu pohladavok, nikdy som to totiz nerobila:

prevzala som uctovanie firmy, ktora ma strasne vela neuhradenych pohladavok z min.rokov. Jedna sa totiz o pohladavky zo stocneho fyz.a prav.osob, vedene su od r.2001 v hodnotach po prepocte na euro 0,01-1000 EUR. Opravne polozky nikdy neboli tvorene. Chcela by som to nejako poriesit, lebo viem, ze tie stare pohladavky uz nikto nikdy nezaplati. Len neviem ako, poradte prosim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Treba si zadať do vyhladávača odpis pohľadávok už to tu bolo veľa krát riešené, ale keď už pohľadávky nebudete vymáhať tak odpísať cez 546 - pripočítateľná položka k ZD

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    a je jedno ci su uz pohladavky premlcane /teda 4r po splatnosti/ alebo mozem odpisat aj nepremlcane, teda so splatnostou napr. aj v r.2006?

    a este ak by som v tomto roku chcela vytvorit opravnu polozku k pohl. /lebo je tu predpoklad, ze nebudu vsetky uplne splatene/ musim vytvarat OP ku kazdej jednotlivej pohladavke, alebo mozem vytvorit jednoducho OP k pohladavkam ako sumaru napr. vo vyske 1000,-eur - asi nie, ze?

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Ja som odpísala staré pohľadávky len premlčané - na 546 - PP k ZD
    a na ostatné som robila opravné položky na každú firmu zvlášť podľa analytiky.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    hej, aj som si ti myslela, len mam asi 2000 vyslych faktur rocne, co su vacsinou FO u ktorych je predpoklad, ze nie vsetci a vsetko zaplatia, tak by mi to vyhovovalo, keby sa to dalo urobit OP tak "hromadne na vsetkych", no ale zial to nejde
    asi sa na tie OP vykaslem a uvidime, co z toho casom vznikne (len je to take nespravodlive, pripocitavat si takto odpis k ZD, ved my za to nemozme ze nezaplatili - nie ze sme nedostali peniaze a este aj si mame zvysit ZD a tym zaplatit vyssiu dan?!!)

    a dakujem za radu

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    hej asi k tomu dospeje, len ja som prevzala ucto az teraz v juni a dottedy faktury vystavoval kdekto, ludia co som videla reakciu na upomienky sa ohanaju tym, ze fa neboli vystavene opravnene, popr. maju platit menej a pod. Takze ja presne teraz neviem co su to za fa, asi tie min. roky necham tak, popripade budem len upomienkovat a pripadne riesenie sudnou cestou budem robit az pri mnou vystavenych fa, ktore viem, ze su opravnene vystavene a vychadzaju zo skutocne nameranych hodnot

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.