Zavrieť

Porady

"zvykove pravo"

Dobry den,
moj sef- rakusan- hovori, ze u nich plati pravidlo, ze ak vo firme nieco funguje dlhy cas (napr. vyplacanie odmien), zamestnavatel to nemoze zmenit/zrusit aj ked podla platneho Zakonnika prace na to zamestnanci narok nemaju? neviete ci nieco podobne funguje aj u nas? stretli ste sa s tym?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    danka1004 Pozri príspevok
    Dobry den,
    moj sef- rakusan- hovori, ze u nich plati pravidlo, ze ak vo firme nieco funguje dlhy cas (napr. vyplacanie odmien), zamestnavatel to nemoze zmenit/zrusit aj ked podla platneho Zakonnika prace na to zamestnanci narok nemaju? neviete ci nieco podobne funguje aj u nas? stretli ste sa s tym?

    Dakujem
    U nás platí Zákonník práce, ak niečo dá zamestnávateľ navyše, je to benefit zamestnancom. Ale ten benefit môže kedykoľvek zrušiť, aj keby ho ponúkal 10 rokov.
    Ja som si to myslela, ale pre istotu som chcela este nazor niekoho skusenejsieho.
    Dakujem a pekny den

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.