Zavrieť

Porady

Základný kameň

Dobrý deň,

potrebovala by som pomoc, či sa dá odpisovať niečo ako základný kameň /navrhnutý aj vyrobený umelcom/, ktorý sa donesie na stavenisko pri formálnom otvorení, potom sa odnesie do skladu a čaká na otvorenie ďalšieho staveniska. Môže to vôbec byť zaradené do majetku? - môže to byť umelecké dielo?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Veľmi pekná a zaujímavá téma. Som rada, že je tu niečo nové.

    Osobne by som sa zachovala a rozmýšlala smerom ZDP:
    Odpisovať, neodpisovať.

    Odpisovať: 22
    Neodpisovať: par. 23.

    Osobný názor. Ide o umelecké dielo, kt. nestráca na hodnote. Može sa však poškodiť pri prenose. Vy ste ho kúpili od autora, stáva sa Vašim majetkom, kt. nie je súčasťou OC nehnutelnosti.
    Je to ako nejaký s´tarožitný obraz, kt. vystavujeme a taktiež nestráca používaním na hodnote. Jeho cena neustále narastá s postupom času.


    http://www.google.sk/url?sa=t&source...Z1B4xecvhtyymA

    janoskarvay je offline (nepripojený) janoskarvay

    janoskarvay
    vlnka111 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    potrebovala by som pomoc, či sa dá odpisovať niečo ako základný kameň /navrhnutý aj vyrobený umelcom/, ktorý sa donesie na stavenisko pri formálnom otvorení, potom sa odnesie do skladu a čaká na otvorenie ďalšieho staveniska. Môže to vôbec byť zaradené do majetku? - môže to byť umelecké dielo?
    Ďakujem
    Ak by bol iba pre jednu stavbu - kedysi v súhrnnom rozpočte stavveného diela bola hlava V, alabo VII - umelecké dielo.Zahŕňalo sa do OC budovy.Vtedy .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.