Zavrieť

Porady

Mám vôbec nárok aj na zbytok ?

Ahojte všetci. Potreboval by som poradiť. Od starých rodičov a rodičov som na seba previedol vlastníctvo časti pozemkov parciel evidovaných na „E“ aj „C“ (v LV je zapísané moje meno). Stal som sa podielovým spoluvlastníkom na každom pozemku v podiele 4/6, 5/6, 7/36.... (spolu asi 7 samostatne evidovaných pozemkov ktoré tvorili jeden celok, kde sú rovnaký spoluvlastníci). Na LV mám spolu v podieloch cca. 3000 m2, za ktoré platím aj daň. Užívam ale iba cca. 1400 m2. Dnes, keď chcem vysporiadať spoluvlastníctvo reálnym rozdelením (hranice nie sú všade zreteľné – rozoraná pôda) nevieme sa dohodnúť na podieloch a hraniciach so spolupodielnikmi. Mám vôbec nárok aj na ostatnú pôdu aj keď som ju neobrábal (cca. +1600 m2)? Medzi nami (aj rodičmi) nebola spísaná žiadna Zmluva o prenájme – „iba sa to tak rokmi užívalo“. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Dôležité je vedieť, že aj keď si obrábal 1400 m2 tak si podielovým vlastníkom celého pozemku/ov/ t.j. 3000 m2. Každý máte nárok na svoj podiel v každom jednom m2 na tom pozemku. Preto ak budeš chcieť si dať GP vyčleniť "svojich" 1400 m2 tak sa budete musieť dohodnúť všetci, keď čo i len jeden vlastník nebude súhlasiť tak Vám neostane nič iné ako sa obrátiť na súd a požiadať o vysporiadanie spoluvlastníctva

    rudy2 je offline (nepripojený) rudy2

    rudy2
    ...skôr ma zaujíma právna stránka, aj keď som neužíval, vlastnil iba na papieri /LV/, dík.

    Mám vôbec nárok aj na zbytok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.