Zavrieť

Porady

HTML subor

Ako urobím dokument v tvare html stranky? Nevie niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Skús trochu jednoznačnejšie sformulovať svoju otázku.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Barticek Pozri príspevok
    Ako urobím dokument v tvare html stranky? Nevie niekto poradit?
    HTML dokument vytvoríš aj pomocou Wordu. Urobíš stránku a dáš "Uložiť ako" a vyberieš možnosť uloženia ako ".html dokument".

    Barticek je offline (nepripojený) Barticek

    Barticek
    celý SP (web-site) - zložený z hlavnej stránky a minimálne dvoch podstránok (výsledný počet podstránok nie je obmedzený, závisí od Vami vytvorenej hierarchie informácií)

    hlavná stránka uložená pod názvom index.html / index.htm

    adresárová štruktúra by v rámci Vášho usporiadania súborov na počítači mohla vyzerať nasledovne (viď obr. nižšie), t.j. v hlavnom adresári musí byť umiestnená stránka index.html / index.htm. Ostatné stránky, obrázky a pod. môžu byť vnorené do ďalších úrovní/podadresárov (napr. ako je to na nasledujúcom obrázku):

    Barticek je offline (nepripojený) Barticek

    Barticek
    cize dal som vam zadanie temy potrebujem napisat nejake veci a dat do html. Html sa mi vo worde nezobrazuje.Ked napisem temu vo worde a dam tam aj obrazok, tak ako to potom hodim do html a potom do zipu

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Barticek Pozri príspevok
    cize dal som vam zadanie temy potrebujem napisat nejake veci a dat do html. Html sa mi vo worde nezobrazuje.Ked napisem temu vo worde a dam tam aj obrazok, tak ako to potom hodim do html a potom do zipu
    Myslím, že to bolo dosť jasne napísaní v príspevku Chobota, ako si uložíš dokument vytvorený vo Worde do formátu html... Nechápem, čo sa ti nezobrazuje vo Worde a vôbec, tak nepresne zadaná otázka, že ťažko ti na ňu niekto vyčerpávajúco zodpovie.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Barticek Pozri príspevok
    cize dal som vam zadanie temy potrebujem napisat nejake veci a dat do html. Html sa mi vo worde nezobrazuje.Ked napisem temu vo worde a dam tam aj obrazok, tak ako to potom hodim do html a potom do zipu
    Vo worde som ti vytvoril 3 webové dokumenty (3 stránky) a uložil som ich ako jednosúborové webstránky (.mht dokument). Je to v podstate obdoba .html dokumentu, akurát pri html dokumente sa vytvorí aj podadresár so súbormi stránky.

    Rozbaľ si súbor priamo na C:\ a otvor si súbor Index stránky. Všetko bolo robené vo Worde a uložené ako mht dokument.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Barticek Pozri príspevok
    celý SP (web-site) - zložený z hlavnej stránky a minimálne dvoch podstránok (výsledný počet podstránok nie je obmedzený, závisí od Vami vytvorenej hierarchie informácií)

    hlavná stránka uložená pod názvom index.html / index.htm

    adresárová štruktúra by v rámci Vášho usporiadania súborov na počítači mohla vyzerať nasledovne (viď obr. nižšie), t.j. v hlavnom adresári musí byť umiestnená stránka index.html / index.htm. Ostatné stránky, obrázky a pod. môžu byť vnorené do ďalších úrovní/podadresárov (napr. ako je to na nasledujúcom obrázku):
    nevidim
    Inak asi mas v zadani toto vid priloha

    Barticek je offline (nepripojený) Barticek

    Barticek
    Fero11 Pozri príspevok
    nevidim
    Inak asi mas v zadani toto vid priloha
    Dobre troska som sa s tym wordom pohral, inak mam word 07, ked si dam ulozit ako webovu stranku tak mi to ulozi ako html? Ako sa vytvaraju podstranky?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ak si si stahol ten subor odomna, tak mas tam 2 podstranky. Ak pouzivas napr total commander, tak v menu by si mal mat notepad, otvor ho a skopiruj tam napr. toto
    Code:
    <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
    <html>
    <head>
    <title>Index</title>
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=utf-8" />
    </head>
    <body>
    Toto je stranka tretia v podadresary		
    </body>
    </html>
    potom to daj ulozit, najlepsie do toho adresara co som ti ja poslal. Daj to ulozit ako stranka3.txt. Potom prepis priponu na html a budes mat stranka3.html.
    Na editaciu to otvoris tak, ze kliknes na subor, pravim tlac. a das otvorit v notepad
    Inak nikde som nezaregistroval aby si mal tu stranku robit vo worde

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Barticek Pozri príspevok
    Dobre troska som sa s tym wordom pohral, inak mam word 07, ked si dam ulozit ako webovu stranku tak mi to ulozi ako html? Ako sa vytvaraju podstranky?
    Ao samostatný dokument. Každá stránka aj podstránka je vlastný dokument. Veď si pozri tie prílohy, čo som ti dal ja aj fero11. Tam máš vzor.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Fero11 Pozri príspevok
    Ak si si stahol ten subor odomna, tak mas tam 2 podstranky. Ak pouzivas napr total commander, tak v menu by si mal mat notepad, otvor ho a skopiruj tam napr. toto
    Code:
    <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
    <html>
    <head>
    <title>Index</title>
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=utf-8" />
    </head>
    <body>
    Toto je stranka tretia v podadresary        
    </body>
    </html>
    potom to daj ulozit, najlepsie do toho adresara co som ti ja poslal. Daj to ulozit ako stranka3.txt. Potom prepis priponu na html a budes mat stranka3.html.
    Na editaciu to otvoris tak, ze kliknes na subor, pravim tlac. a das otvorit v notepad
    Inak nikde som nezaregistroval aby si mal tu stranku robit vo worde
    Ja som vyššie napísal, že dokáže to aj word a aby som mu to dokázal, tak som tie 3 stránky urobil vo worde. Existuje ale veľa editorov html stránok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.