Zavrieť

Porady

Výplň pri podrezaní - malta / pena ???

Na poslednú chvíľu sa ešte rozhodujeme o firme, ktorá nám podreže dom kvôli vzlínajúcej vlhkosti, zúžilisme výber na dve firmy.
Každá vypĺňa priestor medzi izoláciou a tehlou inak, každá samozrejme má svoju pravdu. Nie sme si istí, čo je vhodnejšie. Jedna firma vypĺňa priestor medzi klinmi maltou, druhá iba PUR penou.
Má s tým niekto skúsenosti, pre a proti malte a PUR pene?
Ďakujem (fakt je to súrne)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    je to vlastne jedno lebo murivo potom stoji na klinoch, nie na malte alebo pene.
    ale ta malta je mi sympatickejsia

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No ten pán, čo to chce robí penou nám povedal, že sa už pri malte poučil, pretože sa stávalo, že niekedy to ľuďom nad tou maltou sčernelo. Pri našom šťastí to sčernie stopercentne. Ale neviem si predstaviť, čo spraví tá pena po 40 rokoch.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nerozumiem .Čo chce s tou penou alebo maltou robiť pri podrezaní múru?Už som všeličo počul ale izolovať proti vode penou ešte nie.Čo sčernelo?

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    Keď to podreže a vloží izoláciu, natlčú sa tam tie kliny a potom sa ešte medzery vyplnia buď maltou alebo niekto to robí pur penou. No a vyzerá to tak, že keď tam dali u niektorých ľudí maltu, tak ja si myslím že to asi nevyschlo ale sčernelo, zrejme splesnelo, lebo to bolo mokré. To je len môj názor.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Takýmto spôsobom používať montážnu penu to mohlo napadnúť len riadneho exota.

    Výplň pri podrezaní - malta / pena ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.