Zavrieť

Porady

Rizikovy partneri kvoli krvnej skupine

Dobry den.
Prosim o radu:Ako to prosim je,ked mame ako partneri rovnaku krvnu skupinu (obaja A rh+) a chceli by sme mat spolu deti.Viem,ze v niektorych pripadoch byva kvoli krvnej skupine problem.Dalsia vec je,ze priatelka ma detsku mozgovu obrnu,ja som uplne zdravy.Mame 30 a 28 rokov.Ake riziko je, ze by sa nam narodilo dieta s postihnutim...Chceli by sme mat sice deti,ale ak by sa mali narodit postihnute,tak sa zhodneme na tom,ze radsej nie a deti mat nebudeme.Dakujem za kazdu Vasu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    regain Pozri príspevok
    Dobry den.
    Prosim o radu:Ako to prosim je,ked mame ako partneri rovnaku krvnu skupinu (obaja A rh+) a chceli by sme mat spolu deti.Viem,ze v niektorych pripadoch byva kvoli krvnej skupine problem.Dalsia vec je,ze priatelka ma detsku mozgovu obrnu,ja som uplne zdravy.Mame 30 a 28 rokov.Ake riziko je, ze by sa nam narodilo dieta s postihnutim...Chceli by sme mat sice deti,ale ak by sa mali narodit postihnute,tak sa zhodneme na tom,ze radsej nie a deti mat nebudeme.Dakujem za kazdu Vasu radu.
    To,že máte obaja krvnú skupinu A rh+ je v poriadku,práveže to je dobré,že máte obaja plusko- menšie problémy možu byť len keď má niekto mínus a partner plus,ale ani tam nieje dovod na paniku-len sa viac žena v tehotenstve sleduje...A čo sa týka mozgovej obrny -to je úplne OK, nemyslím si,že by mozgová obrna bola dedičná a najma nie v dnešných časoch...Nevidím vo vás žiadny problém...

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    regain Pozri príspevok
    Dobry den.
    Prosim o radu:Ako to prosim je,ked mame ako partneri rovnaku krvnu skupinu (obaja A rh+) a chceli by sme mat spolu deti.Viem,ze v niektorych pripadoch byva kvoli krvnej skupine problem.Dalsia vec je,ze priatelka ma detsku mozgovu obrnu,ja som uplne zdravy.Mame 30 a 28 rokov.Ake riziko je, ze by sa nam narodilo dieta s postihnutim...Chceli by sme mat sice deti,ale ak by sa mali narodit postihnute,tak sa zhodneme na tom,ze radsej nie a deti mat nebudeme.Dakujem za kazdu Vasu radu.
    Ak má matka rh+, myslím, že z tohoto dôvodu nemusíte mať obavy.

    Toto som našla:
    • Krvná skupina matky. Ak je rh negatívna, zisťuje sa krvná skupina otca dieťaťa.
    • Ak je nezhoda medzi matkou a otcom dieťaťa, vyšetrujú sa protilátky proti Rh faktoru u matky počas tehotenstva a sleduje sa plod. Tie nemajú veľkú výpovednú hodnotu , presnejšie je vyšetrenie plodovej vody.
    Ak je dieťa ohrozené ukončuje sa tehotenstvo predčasne.


    Takže to nie je Váš prípad. Ja osobne mám A,rh- a mala som z toho dôvodu rizikové tehotenstvo.
    Čo sa týka druhej časti otázky, neviem Vám poradiť, najlepšie bude sa opýtať lekára.

    SMarti je offline (nepripojený) SMarti

    SMarti
    Obaja s manželom máme O+, aj dcéra má 0+ a je v poriadku. Nepamätám si to presne, ale po otehotnení som tiež toto zisťovala, a dr. mi to vysvetlila nejak v tom zmysle, že problém je vtedy, keď je rh faktor dieťaťa a matky rozdielny, ale zdá sa mi, že v dnešnej dobe aj to dokážu nejako riešiť, nemusí sa tehotenstvo predčasne ukončiť, resp. prerušiť. K DMO sa neviem vyjadriť, ale prajem vám veľa šťastia. Stačí sa porozprávať s partnerkiným gynekológom, ten určite bude vedieť podať základné info.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    regain Pozri príspevok
    Dobry den.
    Prosim o radu:Ako to prosim je,ked mame ako partneri rovnaku krvnu skupinu (obaja A rh+) a chceli by sme mat spolu deti.Viem,ze v niektorych pripadoch byva kvoli krvnej skupine problem.Dalsia vec je,ze priatelka ma detsku mozgovu obrnu,ja som uplne zdravy.Mame 30 a 28 rokov.Ake riziko je, ze by sa nam narodilo dieta s postihnutim...Chceli by sme mat sice deti,ale ak by sa mali narodit postihnute,tak sa zhodneme na tom,ze radsej nie a deti mat nebudeme.Dakujem za kazdu Vasu radu.
    Vyhľadaj si staršie témy, bolo to už na porade rozoberané.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    zadaj guglovi - Rh inkompatibilita a Rh izoimunizácia, a dozvieš sa čo hľadáš

    ak zadáš - dedenie krvnej skupiny, dozvieš sa od "primára" akú krvnú skupinu bude mať dieťa

    Rizikovy partneri kvoli krvnej skupine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.