Zavrieť

Porady

Evidenčný list dôch.p.-prekážky

Poradíte mi ako mám dať do ELDP náhrady 60% pri prekážkach v práci na strane zamestnávateľa, ak napr.za júl bol zamestnanec 8 dní na 60% viem že do kolónky dám počet kal.dní 8(nedávam aj soboty a nedele, keď nebol v kuse doma ale napr.pondelok , stredu, piatok) a do kolónky VZ počas vyl.dôb neviem či mám dať ako VZ, ktorý mal za ten mesiac(teda aj riadne s odprac.dňami napr.mal hrubú mzdu v tom mesiaci 600eur) alebo len výšku tej náhrady(napr.za tých 8 dní 250eur) za tých 8 dní??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Neviem, ci poradim celkom presne, hlavne pokial ide o tie sumy, ale pokial ide o dni, tak ked som mala podobny problem musela som tu zlozku mzdy zadat do programu na kazdy den, ked isli zamestnanci na 60% samostatne. Pre lepsie pochopenie to potom v ELDZ vyzeralo takto:
    1.1.-.31.1. A - zamestnenc VZ
    1.2. - 1.2. prerurešnie 60%
    2.2.- 4.2.. A - zamestnanec VZ
    5.2 - 5.2. prerušenie

    čiže nemala som to v tom ELDZ len v jednom riadku a pocet dni, ale kazdy den ked isli na 60% tam bol samostatne. Este sa na to mozem pozriet neskor, ako to vlastne vyzera v tom ELDZ, pretoze momentalne nie som pri svojom PC.
    Dufam, ze aspon trochu to pomoze

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    to som nevedela že sa to takto dáva samostatne, ale veď to prerušenie vlastne nie je to sa do sociálky nenahlasuje ako prerušenie a potom sa tam aký znak poistenia uvádza??, to by som mala kolko riadkov za celý mesiac??

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    zuzana Pozri príspevok
    to som nevedela že sa to takto dáva samostatne, ale veď to prerušenie vlastne nie je to sa do sociálky nenahlasuje ako prerušenie a potom sa tam aký znak poistenia uvádza??, to by som mala kolko riadkov za celý mesiac??
    Zuzka, ospravedlnujem sa, ze som vas trochu zamotala, ale to bolo tym, ze som to pisala skor nez som si sadla doma k PC: Tak teraz to uvediem na spravnu mieru, zadava sa to sice samostatne / tak to je aspon v mojom programe /, ale v ELDZ to potom vyzera takto - program si to sam spocita:
    1.1. - 30.6.2009 A VZ xy EUR vyl. doby 7 dni VZ pocas VD xy EUR
    Takze nedava to do samostatnych riadkoch. Ospravedlnujem sa, ale nejako som to tak mala zafixovane.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    ano to je super,este by ste mi vedeli poradit ci ten VZ pocas vyluc.dob je vlastne hruba mzda za ten mesiac alebo len ta nahrada prijmu 60%?

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    zuzana Pozri príspevok
    ano to je super,este by ste mi vedeli poradit ci ten VZ pocas vyluc.dob je vlastne hruba mzda za ten mesiac alebo len ta nahrada prijmu 60%?

    Do toho VZ pocas vylucitelnych dob sa dava len ta nahrada prijmu tych 60% nie cely VZ.

    Evidenčný list dôch.p.-prekážky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.