Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie pro forma faktúry

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť, ako zaúčtovať 60% preddavku, ktorý som uhradila z BÚ na základe vystavenej pro forma faktúry z Českej republiky. A následne ako správne zaúčtovať faktúru, ktorá mi bude vystavená v deň prevzatia tovaru po splatení zvyšných 40% v hotovosti.

Sumy sú v Euro, takže kurz nemusím riešiť. Som s.r.o. platca DPH.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andy24 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    potrebovala by som poradiť, ako zaúčtovať 60% preddavku, ktorý som uhradila z BÚ na základe vystavenej pro forma faktúry z Českej republiky. A následne ako správne zaúčtovať faktúru, ktorá mi bude vystavená v deň prevzatia tovaru po splatení zvyšných 40% v hotovosti.

    Sumy sú v Euro, takže kurz nemusím riešiť. Som s.r.o. platca DPH.

    Ďakujem.
    Úhrada preddavku: 314AE/221. Fa za tovar: 131/321, odpočet preddavku 321/314. V rámci EÚ sa urobí samozdanenie faktúry 343AE/343AE.

    andy24 je offline (nepripojený) andy24

    andy24
    Tweety Pozri príspevok
    Úhrada preddavku: 314AE/221. Fa za tovar: 131/321, odpočet preddavku 321/314. V rámci EÚ sa urobí samozdanenie faktúry 343AE/343AE.
    Ďakujem za zrozumiteľnú odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, či pri samozdanení faktúry mám účtovať na účet 34310 alebo 34330?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andy24 Pozri príspevok
    Ďakujem za zrozumiteľnú odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, či pri samozdanení faktúry mám účtovať na účet 34310 alebo 34330?
    To záleží od toho, ako si si zostavila analytiky na samozdanenie. MD je nárok na odpočet, D je na zaplatenie. Ak máš nárok na odpočet, výsledkom samozdanenia je nula.

    Zaúčtovanie pro forma faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.