Zavrieť

Porady

odoslaná faktúra

Chcela by som poprosiť o radu, účtujem s.r.o. - platca Dph, v oblasti medzinárodnej dopravy, v septembri som prebrala účtovníctvo a nie som si istá faktúrou, ktorá bola vystavená 30.4.2009 ale daňová povinnosť a dátum splatnosti je až k 29.5., text fa - fakturujeme vam vopred na základe tel.objednávky prepravy na mesiac máj - . je to fakturované do Českej rep., čiže bez Dph. bolo mi povedané, že pri objednávke nevedeli určiť presné dátumy prepráv ,iba počet, tak to dali ku koncu mesiaca. viem že mala byť vytvorená predfaktúra, ale nebola. mozem to tak nechať? a ako to zaúčtovať? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Nuž ako česi hovoria "pozdě bycha honiti", čo sa týka zaúčtovania vychádzam z toho že kedže nie je predfaktúra za spomenutú prepravu je len táto jedna faktúra, takže účtovanie je jednoduché 311/602, a čo sa týka DPH,
    tak pri dadaní služby do EU toto nevstupuje do výkazu DPH ani do súhrného výkazu, takže buď faktúru necháte tak, alebo ju prerobíte so správnymi dátumami, ale ako som spomenul, do DPH to nikde nevstupuje, jediný problém by mohol mať daňovník v ČR ak by sa zmenil dátum /mesiac/ vystavenia faktúry.

    sile je offline (nepripojený) sile

    sile
    Takže sa tým nemusím zaoberať, keby to bola služba vnútroštátna, tak by to bolo o inom, však?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Zaujalo ma slovné spojenie "pozde bycha honiti" v druhom príspevku. Nie je prieľmi rozšírené. ale v skratke:
    vyjadruje stav, keď už sa nedá napraviť to, čo sa stalo, alebo keď už je neskoro ľutovať to, čo sa stalo. Písomný doklad o slovnom spojení sa zachoval dokonca z 15. storočia, a príslovie bolo známe aj J.A.Komenskému.
    Pochybujem, že dnešná česká mládež ho pozná, tobôž slováci....preto sa čudujem, že tu bolo spomenuté. Ale to je

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ekopo Pozri príspevok
    Zaujalo ma slovné spojenie "pozde bycha honiti" v druhom príspevku. Nie je prieľmi rozšírené. ale v skratke:
    vyjadruje stav, keď už sa nedá napraviť to, čo sa stalo, alebo keď už je neskoro ľutovať to, čo sa stalo. Písomný doklad o slovnom spojení sa zachoval dokonca z 15. storočia, a príslovie bolo známe aj J.A.Komenskému.
    Pochybujem, že dnešná česká mládež ho pozná, tobôž slováci....preto sa čudujem, že tu bolo spomenuté. Ale to je
    Je to bežný český výraz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.