Zavrieť

Porady

ako z toho spraviť sledovatelný film?

mam takuto dilemu... mam film na dvd - skopírujem ho do kompu, a chcem ho pozerať... ale tam sa skopíruje do "Audio, Video - a este v nom je 10 zložiek..a tak.. hmm... ako z toho spraviť nejaký" autoplay" alebo čo.. proste to dať dokopy aby to bolo pozerateľné..
vdaka...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ak mas nejaky normalny player (power DVD, win DVD .....) tak si otvor zdroj ako DVD video s HDD a pojde ti to. Uz sa to tu ale preberalo

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    Ahoj, jenom malý dotaz, proč film vůbec kopíruješ do PC a nespouštíš ho přímo z toho DVD?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Každé DVD-video má dva základné adresáre:
    AUDIO_TS
    VIDEO_TS
    V AUDIO_TS bývajú niekedy umiestnené dodatočné zvukové stopy, ale zatiaľ som sa s tým nestretol, aby tom niečo bolo - väčšinou je to prázdny adresár
    Vo VIDEO_TS sú uložené všetky ostatné video súbory (mávajú prípony *.BUP, *.VOB, *.IFO) TOTO sú tie video súbory.
    Ako píšeš
    a este v nom je 10 zložiek
    , tak to budú isto len nejaké nepodstatné súbory (informačné), nesúvisiace s DVD-video. Jedine, ak by to boli *.avi, *.mp3 a pod.
    Je na mieste otázka, prečo kopírovať na HDD, keď to ide priamo z DVD. Pokiaľ je to DVD, ktoré má tie hlavné adresáre, tak je samospustiteľné - vyhodnocované ako DVD-video (DVD prehrávač ho automaticky po vložení spúšťa!) a PC by ti mal ponúknuť čím to otvoriť (program na prehrávanie videa, otvoriť ako zoznam a pod.) Stačí vybrať.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Jurho Pozri príspevok
    mam takuto dilemu... mam film na dvd - skopírujem ho do kompu, a chcem ho pozerať... ale tam sa skopíruje do "Audio, Video - a este v nom je 10 zložiek..a tak.. hmm... ako z toho spraviť nejaký" autoplay" alebo čo.. proste to dať dokopy aby to bolo pozerateľné..
    vdaka...
    Autoplay z toho neurobíš. Ako píše Fero11, musíš mať nainštalovaný nejaký dvd player v pc. Alebo môžeš DVD prekonvertovať na iný formát napr. avi. A ten pozerať v pc. Na webe je dosť aj free prg. ktoré to vedia urobiť. Napr:
    http://software.hweb.sk/04_01/html/Katalog/Video.htm

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    Nikto nič?..

    a tí čo odpísali - vážení - PORADA je od slova "poradiť" - a nie zhodnotiť, uvažovať, opísať a pod.... - koho to baví čítať?..

    áno - znervóznuje ma hučanie mechaniky (aj), ale hlavne - mám napr. od niekoho požičané DVD a chcem si ho do kompu hodiť... - tak AKO to skopírovať, alebo čo s tym potom spraviť, aby bol z toho jeden subor ( funkčný ) ako ked nejaký film stiahnem z netu...

    VDAKA:...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Jurho Pozri príspevok
    Nikto nič?..

    a tí čo odpísali - vážení - PORADA je od slova "poradiť" - a nie zhodnotiť, uvažovať, opísať a pod.... - koho to baví čítať?..

    áno - znervóznuje ma hučanie mechaniky (aj), ale hlavne - mám napr. od niekoho požičané DVD a chcem si ho do kompu hodiť... - tak AKO to skopírovať, alebo čo s tym potom spraviť, aby bol z toho jeden subor ( funkčný ) ako ked nejaký film stiahnem z netu...

    VDAKA:...
    No neporadili ti, lebo si nejasne položil otázku. Ty si sa pýtal na kopírovanie DVD obsahu. Nepochopili sme, že z toho chceš spraviť nejaký iný formát či súbor.

    Pre teba potom pomôže spraviť z DVD filmu DVD rip, teda urobiť z DVDčka jeden napr. .avi súbor, ktorý potom môžeš prehrať ktorýmkoľvek videoprehrávačom (WMP, BSPlayer, KMPlayer, ...). A to ti poradil aj jojom.

    Inou možnosťou by bolo, spraviť z DVD filmu obraz disku a ten uložiť na HDD. Potom ale budeš potrebovať nejakú virtuálnu mechaniku, aby si ten obraz disku prehral a tiež prehrávač, čo dokáže prehrať DVD disky. Nevýhodou je, že v takomto prípade budeš potrebovať viac priestoru na HDD, obraz disku zaberie cca 4 -4,5 GB, kým DVD rip si môžeš určiť sám (bežne majú avi súbory veľkosť 700 MB).

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    Zdravím, hezky kritizuješ ty, co se ti snaží poradit, i když věští povětšinou z křišťálové koule, protože u tvého PC nikdo z nás nesedí.
    Myslím ti nejlíp poradil misoft, protože podle tvého popisu máš zřejmě DVD-Video, které obsahuje všechno, abys film mohl spustit

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Jurho Pozri príspevok
    Nikto nič?..

    a tí čo odpísali - vážení - PORADA je od slova "poradiť" - a nie zhodnotiť, uvažovať, opísať a pod.... - koho to baví čítať?..

    áno - znervóznuje ma hučanie mechaniky (aj), ale hlavne - mám napr. od niekoho požičané DVD a chcem si ho do kompu hodiť... - tak AKO to skopírovať, alebo čo s tym potom spraviť, aby bol z toho jeden subor ( funkčný ) ako ked nejaký film stiahnem z netu...

    VDAKA:...
    Ja používam program na zmenu z DVD video struktury na avi (napr. divx kodek) soft s nazvom Magic DVD ripper 5.4.2. Je free, lahko sa ovlada:
    http://www.edownload.cz/sw/magic-dvd-ripper/

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    duves Pozri príspevok
    Ja používam program na zmenu z DVD video struktury na avi (napr. divx kodek) soft s nazvom Magic DVD ripper 5.4.2. Je free, lahko sa ovlada:
    http://www.edownload.cz/sw/magic-dvd-ripper/
    WOW !
    Vďaka..... konečne niekto....
    jasne, jednoducho , stručne, funkčne....
    ešte raz vdaka....

    Jake je offline (nepripojený) Jake

    Jake
    Kup si si Power DVD Player, tento program ti prehra DVD video aj z pevneho disku, naco to prevadzat do avi (divx).
    Ale to ti uz radili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.