Zavrieť

Porady

sud na kapustu - pleseň

Zdravím, mame sudok na kapustu , je prázdny momentálne ale stale sa v ňom vytvára pleseň. Kapusta v ňom bola minulý rok a bola super, len neviem čo s tou plesňou. Savo som skušal, nezabralo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    himalajka je offline (nepripojený) himalajka

    ....som žena, ktorá sa nikdy nenudí.... ...viac himalajka
    ...umyjem octovou vodou, nechám vyschnúť... a pred vložením kapusty ešte celý sud vydezinfikujem prekrojenou cibuľou... :-)... recept mojej maminky...

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    mama na dedine to umyva octovou vodou den-dva pred naplnenim .
    a to savo pachne riadne ,aby si tam nemal pachut
    Janiela aj my to tak robíme a veru už teraz sa teším na novú kapustu a najmä na kapustovú vodu - my ju na východe voláme juška

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Nebudete verit, ale kapusta z obycajnych zavaraninovych poharov (7decky) je celkom fajn (aj po 10tich mesiacoch) Ziadne problemy s plesnou a pod., ako je to v tych znamych keramickych sudkoch.
    https://www.google.sk/#q=kysla+kapusta+v+poharoch

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ja používam kameninový hnedý, ale keď je prázdny, tak sa mi v ňom nikdy netvorí plieseň. Keď sa vyprázdni (teda, keď vyžerieme všetku kapustu ), tak sa umyje i tým octom - Savo ani za toho oného nie - šak to chémia! Vycapím na balkán nech vyschne (a je tam až do ďalšieho nakladania ) teda furt sa vetrá.

    A po nekonečných pokusoch so zistil, kedy mám presne nakladať, aby na Vianoce bola akurát!
    bjuty smis kedy )

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Moja mamka ešte sud "vyleje " vriacou vodou

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    samuelovic Pozri príspevok
    Zdravím, mame sudok na kapustu , je prázdny momentálne ale stale sa v ňom vytvára pleseň. Kapusta v ňom bola minulý rok a bola super, len neviem čo s tou plesňou. Savo som skušal, nezabralo.
    No hej , ale aký ????

    Drevený , kameninový ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    samuelovic Pozri príspevok
    kameninovy sudoček hnedučky splesňou vo vnútry
    Vďaka
    Tak s takým som svojho času mal problém aj ja ....

    Riešil som radikálnym spôsobom ....vy..... som ho

    Osvedčil sa mi kameninový - biely ...už roky používame .

    S dreveným nemám skúsenosti , hoci kapustu som z takého jedol , very fasa bola

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Mohla sa stať taká vec: Každý sud ide do vypaľovacej pece, kde stvrdne glazúra povrchu sudu. Pokiaľ sa nedodrží technologický postup glazúra po čase popraská. V makro prasklinách sa zdržujú spóry plesní ktoré aj po umytí po čase bujnejú. Buď niekoľko dní pred nakladaním naliať savový roztok na niekoľko hodín alebo sud vyhodiť. Sud po umytí vetrá?

    sud na kapustu - pleseň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.