Zavrieť

Porady

dohodar a skolenie

Dobry vecer,
potrebovala by som poradit....
mame dvoch dohodarov, ktori boli tento mesiac na dvojtyzdnovom skoleni. cestovne naklady a ubytovanie im hradil zamestnavatel. chcem sa opytat, ci to mozem dat vsetko do nakladov firmy. doklad o uhrade ubytovania je vypisany na firmu. cestovne spolu so stravnym to do nakladov dostanem pomocou cestakov? este som takyto pripad nemala, preto sa pytam....
dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janka.mo Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    potrebovala by som poradit....
    mame dvoch dohodarov, ktori boli tento mesiac na dvojtyzdnovom skoleni. cestovne naklady a ubytovanie im hradil zamestnavatel. chcem sa opytat, ci to mozem dat vsetko do nakladov firmy. doklad o uhrade ubytovania je vypisany na firmu. cestovne spolu so stravnym to do nakladov dostanem pomocou cestakov? este som takyto pripad nemala, preto sa pytam....
    dakujem...
    Správne.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Janka, ak máš tieto veci písomne dohodnuté v dohode, tak môžeš dať výdavky spojené so školením do nákladov.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    Melnick Pozri príspevok
    Janka, ak máš tieto veci písomne dohodnuté v dohode, tak môžeš dať výdavky spojené so školením do nákladov.
    v dohode to nemam, ale mozme to riesit dodatkom? ako by to presne malo vyzerat?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Neviem presne na čo bolo školenie zamerané, ale ak "dohodári" k tomu, aby vykonávali činnosť budú musieť prejsť určitým zaškolením, tak nevidím problém vsunúť to prípadne aj ako dodatok k dohode.
    Sú skutočne činnosti, ktoré si vyžadujú neustále preškoľovanie.

    PS : nemusia to byť siahodlhé litánie, stačí jednou vetou : pracovník sa bude zúčastňovať školení, ktoré sú zamerané na ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.