Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa -uzávierky

Zdravím vedel by mi niekto prosím poradiť ohľadom registračnej pokladne? Chcela by som vedieť či treba robiť dennú uzávierku aj ked v daný deň nič nepredám? Príklad v stredu spravím normálne ju nalepím do pokladničnej knihy a vo štvrtok nebudem mať žiadny obrat teda nič nepredám treba robiť aj vtedy dennú uzávierku alebo pokračujem až piatkom a nalepím až piatkovu. trošku v tom mám zmätok.ďakujem za radu
Usporiadat
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Denná uzávierka sa robí len za tie dni, keď si mala príjem. Takže ak nič nepredáš, ani nevystavíš dennú uzávierku. Číslovanie uzávierok ide poporadí, len za dni vystavenia.
0 0
briketka briketka

briketka je offline (nepripojený) briketka

Ďakujem pekne za pomoc
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ahojte,, potrebovala by som poradiť.. Keď končí rok čo sa má urobiť okrem mesačnej decembrovej uzávierky???? diki
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

svedia Pozri príspevok
Ahojte,, potrebovala by som poradiť.. Keď končí rok čo sa má urobiť okrem mesačnej decembrovej uzávierky???? diki

prosím, asi nič, že???
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

svedia Pozri príspevok
Ahojte,, potrebovala by som poradiť.. Keď končí rok čo sa má urobiť okrem mesačnej decembrovej uzávierky???? diki
V ERP nemusíš robiť nič, (iba, že by si si ju chcela dať vynulovať, tak by si zavolala technika).
V pokladničnej knihe spočítaš mesačné uzávierky a podpíšeš (podľa predlohy).
V účtovníctve skontroluješ, či Ti sedí ročný obrat v pokladničnej knihe so zaúčtovaným, urobíš inventúru,...
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

..prosím keď som nemala celý mesiac 12/2009 žiaden príjem ( viem, je to hrozné ) robím mesačnú uzavierku na RP? asi nemusím ale keď ju urobím nič sa nestane, bude proste nulová, že..??? Ďakujem..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

svedia Pozri príspevok
..prosím keď som nemala celý mesiac 12/2009 žiaden príjem ( viem, je to hrozné ) robím mesačnú uzavierku na RP? asi nemusím ale keď ju urobím nič sa nestane, bude proste nulová, že..??? Ďakujem..
Nerobíš, ako už bolo písané, veď ak by si ju aj urobila, bolá by predsa nulová, tak aký to má význam?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
mesačná uzavierka sa musí urobiť - hoci nebol žiadny príjem

http://www.elcomp.sk/html/vyhlaska55.htm
Naposledy upravil hanelie : 30.12.09 at 07:53
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Keď si kúpim novú knihu pokladnice na nový rok treba ju ísť dať oraziť na daňový úrad? prosím poradte.. ďakujem
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

nie nemusíš ju ísť oraziť, len si tam vpíšeš zase svoje údaje( meno ičo dičo..)
2 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

dan Pozri príspevok
nie nemusíš ju ísť oraziť, len si tam vpíšeš zase svoje údaje( meno ičo dičo..)
Súhlasím, nemusíš znovu oražať na DU. Mne sa pri kontrolách osvedčilo mať v aktuálnej PK nalepenú fotokópiu strany s pečiatkou z DU + fotokópiu certifikátu ERP. Kontrola to pri kontrolách ocenila.
Naposledy upravil doktor01 : 11.01.10 at 10:27
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Platca DPH, JÚ, urobil mesačnú uzávierku za 12/2009 až 01.01.2010. Čo s tým?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Uľa Pozri príspevok
Platca DPH, JÚ, urobil mesačnú uzávierku za 12/2009 až 01.01.2010. Čo s tým?
Ak nemal nič blokované za rok 2010, tak nemusíš nič upravovať, len mu ju zarátaš do roku 2009...
1 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Presne tak nič s tým lebo on zrejme len vyblokoval mesačnú uzávierku za december 2009..
2 0
Monkey Monkey

Monkey je offline (nepripojený) Monkey

A čo prevádzky, ktoré fungovali počas Silvestrovskej noci. Pýtam sa už po "funuse" DPH je podaná, ja som dala celý príjem z uzávierky do roku 2009. Vraj o tom pojednáva "Metodika pre cestovné kancelárie" - no neviem to nájsť.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Monkey Pozri príspevok
A čo prevádzky, ktoré fungovali počas Silvestrovskej noci. Pýtam sa už po "funuse" DPH je podaná, ja som dala celý príjem z uzávierky do roku 2009. Vraj o tom pojednáva "Metodika pre cestovné kancelárie" - no neviem to nájsť.


Z archívu:

http://www.porada.sk/t16955-datum-uz...c%2A+tr%BEb%2A
http://www.porada.sk/t127911-trzba-n...ht=arch%EDv%2A
0 0
Monkey Monkey

Monkey je offline (nepripojený) Monkey

Ďakujem, moc.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

..prosím,,včera som zabudla urobiť dennú uzávierku na registračnej pokladni,,neviem ..čo teraz ráno,,urobiť? diki ,,za odpovedeď..
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
nič hrozné sa nedeje, môžeš urobiť uzavierku teraz ráno, alebo aj keď ukončíš zmenu
na uzavierke si potom vyznačíš,že je to aj za predchádzajúci deň
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

preto sa pýtam,,lebo,,ja dnes budem mať dovolenku,,a nič nepredám.. a tak to by vyznelo,,že som dnes aj predala,,aj urobila uzavierku a dátum tam bude dnešný..?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať