Zavrieť

Porady

mzdové

Pekný deň chcela by som sa informovať ako postupovať pri nevyplatení miezd za mesiace február, marec, apríl 2005 ak už nepracujem vo firme, ktorá mi tieto peniaze dlží dala som výpoveď podľa paragrafu 69 písmeno b) Zákonníka práce Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Preco nebola mzda vyplatena? Firma je v konkurze? A co ostatni zamestnanci, ti mzdu dostali?
    nie nedostali ale len jedna kolegyňa chce podniknúť nejaké kroky a ostatným je dobre
    firma nie je v konkurze len má iný nelegálny účet kde chodia nejaké peniaze za ktoré prežívajú

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    Co najskôr íst za právnikom, vec dat na súd a kým je firme co vziat, tak na exekúciu. Môze sa totiz stat, ze nic nedostanete, ak firma plánuje cinnost ukoncit (v konkurznom konaní by ste boli síce uspokojovaní ako prví, ale je to na dlhé lakte a ktovie, ci by Vás bolo vôbec z coho vyplatit). Viem to, lebo som nejaký cas pracovala u exekútora.

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    Je to síce pravda, ale z vlastnej skúsenosti viem, že nezaškodí poslať aspoň výzvu na úhradu, čo je vlastne prvý krok k vydaniu platobného rozkazu - ten súd (v prípade že podáte návrh) vydá do 2 týždňov, no a potom je už len otázkou, či sa druhá strana odvolá alebo nie. Išpektorát práce firmu aspoň "postraší".

    Paťa1 je offline (nepripojený) Paťa1

    Paťa1
    Neviem či Vám to ešte pomôže ale len dnes som si prečítala Váš problém. Kedže Ste dala výpoveď §69 ods.1 písm. b, podľa mňa ste mohla žiadať na základe §69 ods4 ZP náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.